Новий рік 32-річна вінничанка Тетяна Калашник зустрічала із чоловіком у Єгипті.
— Пірнути посеред зими в літо — класно, але й ризиковано для здоров"я, — скаржиться жінка. — От заробила собі цяцьку — гарднерельоз. Коли в мене пішли сіруваті виділення, спершу грішила на басейн. Думала, там заразу підхопила. Купила свічі, спринцювалася ромашкою. Але виділення не проходили, ще й запах неприємний з"явився. По кілька разів на день міняла ароматизовані прокладки, але хіба заб"єш запах гнилої риби?
Жінка звернулася до вінницького медичного центру "Радамед".
— Гарднерельоз, чи інакше бактеріальний вагіноз, — це дизбактеріоз піхви, — говорить директор центру Світлана Іванюк, 42 роки. — У нормі в піхві підтримується кисле, багате киснем середовище. При відсутності кисню і злужненні середовища молочнокислі бактерії витісняються гарднерелами, які провокують хворобу. Останнім часом гарднерельоз виявляється у 24 відсотків практично здорових молодих жінок і у 61 процента пацієнток із проявами неспецифічного кольпіту. Проявами захворювання є виділення молочного або сірого кольору з неприємним запахом гнилої риби. Жінки скаржаться на свербіння та неприємні відчуття при статевому акті. Іноді лабораторні дослідження виявляють гарднерели і в ротовій порожнині.
Іванюк каже, що причиною хвороби може стати прийом антибіотиків, запалення сечостатевого тракту, порушення мікрофлори кишківника, зміна гормонального статусу та імунодефіцит.
— А також часта зміна статевого партнера, cтреси, різка зміна клімату, недостатність у раціоні кисломолочних продуктів, тривале використання внутріматкових спіралей та носіння щільної синтетичної білизни, — продовжує Світлана Михайлівна.
Через гарднерельоз можуть бути запалення придатків матки, жіноче безпліддя, ускладнення під час вагітності й передчасні пологи. При перших ознаках слід звернутися до лікаря.
— Курс лікування має пройти і жінка, і її партнер, — наголошує Іванюк. — Лікування не місцеве, а всього організму. Призначаємо препарати проти анаеробних бактерій, препарати молочних бактерій, а також дієту — біокефір, йогурти, квашену капусту. Направляємо обстежитися на дизбактеріоз кишківника.
Залежно від стадії захворювання лікування може тривати від двох тижнів до місяця.
Коментарі