четвер, 19 лютого 2009 20:01

Договір перекредитування завіряйте в нотаріуса

Конфісковане за рішенням суду житло у Вінниці продає майже 10 банків. Деякі пропонують новим покупцям одразу сплатити всю суму, інші намагаються переоформити на нових власників кредит. Та купувати в банків заставне майно — ризиковано, переконаний голова Спілки юристів Вінницької області Олексій Гончар, 42 роки.

— Позичальник, у якого примусово відібрали заставне майно, може ще довго судитися з банком. Якщо є рішення суду на користь фінансової установи, то колишній власник може його оскаржити. Цілком можливе й накладання заборони на оформлення цього майна в порядку забезпечення позову.

Які ризики при купівлі житла з прописаними в ньому колишніми власниками?

— Таке житло взагалі не варто купувати. Виселення попередніх власників може призвести до судової тяганини на кілька років.

На що звернути увагу при переоформленні кредитного договору?

— Насамперед потрібно уважно прочитати договір, запропонований банком, просити працівників пояснити всі його пункти. Наприклад, у договорі є посилання на підпункти, на які людина не завжди звертає увагу. А саме в них можуть бути прописані підняття відсотків у разі інфляції або росту курсу валюти. Краще проконсультуватися щодо договору з юристами.

Хто має доплачувати різницю, якщо майно було продано за меншу суму, ніж сам кредит?

— Передовсім варто дивитися договір. Найчастіше різницю має повертати позичальник — власник заставного майна, або майновий поручитель, якщо такий був.

Можна продати окремо земельну ділянку, на якій стоїть заставлений будинок?

— Як правило, земельна ділянка переходить у власність разом із будинком. Хоча бувають випадки, коли попередні власники продали частину земельної ділянки. Тоді якщо її продано законно, то формується дві земельні ділянки, одна з яких переходить до нового власника згідно з договором купівлі-продажу і на яку видається державний акт про право власності. На іншу земельну ділянку формується технічна землевпорядна документація і також видається державний акт про право власності.

Зараз ви читаєте новину «Договір перекредитування завіряйте в нотаріуса». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути