25 червня Нацбанк представив банкноту номіналом 1000 грн. Запровадять із 25 жовтня.
Розміром більша за інші купюри. Має блакитний колір. За дизайном наслідує оновлені банкноти 20, 100 та 500 грн. На лицьовому боці — портрет науковця Володимира Вернадського. На зворотному — будівля президії Національної академії наук України.
— Вернадський зробив багато для України як філософ, природознавець, засновник геохімії, біохімії, радіогеології. Був одним із засновників і першим президентом Української академії наук 1918 року, — каже голова Нацбанку Яків Смолій, 58 років.
"Вернадський — звісно, великий дослідник, але водночас і міст, який сполучає нас із Росією. Гроші — один із інструментів уведення образів минулого у майбутнє. Гетьман Іван Мазепа на 10 гривнях — це за впливом на масову свідомість як тисяча монографій", — написав у соцмережі історик Вахтанг Кіпіані.
З 1 жовтня вилучать із обігу монети 1, 2 і 5 коп. Обміняти дріб'язок українці зможуть упродовж наступних трьох років.
Цьогоріч в обігу з'являться металеві 5 грн, а наступного року — 10 грн.
— Виведення з обігу найдрібніших монет — правильне рішення, бо за ці гроші вже не можна купити найдешевші товари. Навіть коробку сірників, — каже економіст Андрій Новак, 46 років. — Чого не можна сказати про запровадження купюри в тисячу гривень. Враховуючи, які гроші ходять в Україні, у ній немає потреби. Це може викликати в українців паніку. Почнуть скуповувати валюту. Гривня від того знеціниться, а ціни — зростуть. У євро найбільша банкнота — 500, у долара — 100. Збільшення номіналу завжди має негативний результат.
Коментарі