середа, 27 серпня 2014 00:25

"Здесь этому флагу не место"

Автор: ФОТО: REUTERS
  Озброєні бойовики ведуть колону українських полонених центром Донецька. 24 серпня
Озброєні бойовики ведуть колону українських полонених центром Донецька. 24 серпня

24 серпня центром Донецька терористи провели колону полонених — близько 50 людей у військовій та міліцейській формі. Вони йшли, заклавши руки за спину, у черевиках без шнурків.

Полонених супроводжували конвоїри з вівчарками та пристебнутими до карабінів штик-ножами.Серед них була міністр культури "ЛНР" Ірина Філатова. Глядачі кидалися бити полонених, жбурляли в них пакети з борошном, яйця, пляшки з водою. Кричали "Фашисты!", "Убийцы!" "Позор!". Надто агресивних конвоїри відтісняли від колони. За нею їхали поливальні машини й мили вулицю.

Організатори параду намагалися провести аналогію з маршем полонених в Москві 17 липня 1944 року, повідомляють російські телеканали.

На центральній площі Леніна влаштували виставку розбитої військової техніки, що нібито належала українській армії. Кілька людей топтали синьо-жовтий прапор, витирали об нього ноги. Серед них упізнали виховательку донецького дитсадка №327 Любов Баліоз.

— Здесь этому флагу не место. Это за смерти людей, которые здесь погибли, за детей, которых я видел убитыми, — коментує на камеру російського "Первого канала" учасник мітингу.

— Прекрасное удовольствие, хоть увидели этих уродов, адреналин поднялся, — каже жінка, на вигляд років 50.

— На параді терористів були реально захоплені в полон українські військові. Також не виключаю, що там були і статисти, взяті з найближчої колонії за принципом: "жити хочеш — і не так розкарячиш­ся", — написав на сторінці у "Фейсбуці" радник міністра МВС Антон Геращенко, 35 ­років.

— Мета цього ганебного дійства — налаштувати Україну проти донеччан, — каже політолог 39-річний Євген Магда. — Продемонструвати окремість Донбасу. Те, що "ДНР" і "ЛНР" реально існують і мають внутрішню політику. Також, щоб спровокувати жорсткіші дії українських військових. Плюс це ще елемент тиску на Україну напередодні зустрічі Порошенка з Путіним у Мінську. Цей "коридор ганьби" в Донецьку викликав обурення і співчуття українським полоненим, заручникам. Та на це треба дивитися з холодним розумом. Бо такі провокації розраховані на емоційні реакції в суспільстві. Потрібно розуміти, що на Донбасі — гібридна війна і воюють не лише Збройні сили. Йде інформаційна війна.

Упізнали 19 військових

Журналіст Андрій Цаплієнко на сторінці в мережі "Фейсбук" опублікував список військовополонених, яких упізнали на антипараді в Донецьку.

30-а бригада:

Білий Дмитро

Литвинюк Олександр

Соловей Олексій

Сергійчук Дмитро

Шека Сергій

Кильницький Володимир

Циклаур Олександр

Лановий Роман

Іванов Юрій

Цьопа Тарас

Власюк Олег

Антипчук Олексій

Туганбаєв Сергій

2-й батальйон тероборони м. Рівне:

Ріщіковець Леонід

Матюх Олександр

Морський Віктор

Зайнчковський Сергій

51-а бригада:

Букія Юрій

Володимир Сахневич, ­підполковник

Зараз ви читаєте новину «"Здесь этому флагу не место"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути