Мінімальний розмір аліментів на дітей збільшили удвічі — до 1,8 тис. грн у місяць. За несплату нараховуватимуть пеню. Якщо борг становить більше року, то він автоматично зросте на 20%, понад два роки — на 30%. На 50% стане більшим, якщо його не сплачуватимуть понад три роки.
— Батьки, які не живуть із дитиною, зобов'язані брати участь у її вихованні та матеріальному забезпеченні, — говорить юрист Юрій Плювака, 32 роки. — Цю суму найближче підвели до мінімальних затрат на дитину в місяць. Штрафні санкції за несплату — правильний хід. Коли батьки, наприклад, через два роки віддають борг, то з урахуванням інфляції та підвищення цін — ці кошти уже не можуть на відповідному рівні забезпечити потреби дитини.
Зміна суми аліментів у судовому порядку передбачена Сімейним кодексом. Один із батьків може не давати кошти на дитину чи зменшити розмір виплат, якщо в нього змінилося матеріальне становище чи стан здоров'я. Також оскаржити суму аліментів дозволено тоді, коли у платника народжуються діти від іншого шлюбу.
З іншого боку, особа, яка платить аліменти, має право вимагати в опікуна дитини підтвердження, що кошти використовують на неповнолітнього. Опікун зобов'язаний показати чеки на продукти, одяг та інші послуги для дитини.
Коментарі