Молодняк піленгаса й кефалі загинув у місті Бердянськ Запорізької області. Риба спливла у сполучному каналі між Азовським морем і Молочним лиманом.
— Частина мертвої риби залишилася на дні каналу. Причина її загибелі — нестача повітря у воді, — каже 46-річний Віталій Степченко з Бердянського територіального відділу Азоврибохорони. — Риба відчула свіжу воду з моря і попливла до каналу. Але промоїна (яма, розмита водою. — ГПУ) між морем і лиманом практично непрохідна, сильно замулена. Тому слабша риба загинула. Цим користалися браконьєри. Виловлювали всім, чим могли. Ми затримали двох людей, у яких було понад 600 піленгасів і майже 300 кефалей.
Зараз у лимані залишаються сотні тисяч піленгасів. Не можуть пропливти у море.
— Риба мала вийти з лиману ще влітку. Зараз промоїну, якою вона пропливає, треба швидко звільняти від мулу. Або підірвати її, або поставити спеціальний прилад, що викидатиме звідти пісок. Щороку з цією проблемою звертаємося до влади, але питання не вирішується, — додає Степченко.
Контролювати стан промоїн мають у Приазовському національному парку.
— Самотужки не справляємося з цією проблемою. Аби не було регулярного замулення, там потрібно будувати серйозні гідротехнічні споруди, — говорить Валерій Санько з Приазовського парку. — Якщо цей канал найближчим часом не запрацює, загине увесь молодняк риби. Ми постійно інформували всі державні установи про цю ситуацію. Але для вирішення проблеми у державному бюджеті немає грошей.
Вартість загиблої риби оцінюють у 1,5 млн грн.
Цукровий завод зливає відходи в річку
У Дмитренківському водосховищі на річці Соб, що тече у Вінницькій області, здохла риба. Спливла на території 15 кв. км. Загинула через відходи, які в річку злив цукровий завод райцентру Гайсин, кажуть жителі сіл неподалік водосховища.
— Масово гинула риба біля села Крутогорб. Там починається водосховище. Смерділо так, що голова боліла, — говорить депутат Гайсинської райради Олександр Колісніченко, 42 роки. — Люди звернулися до райадміністрації, але там лише створили комісію. Подібне було рік тому. Тільки завод починає працювати — риба гине. Жодних висновків ніхто не робить. Тому й маємо екологічну катастрофу.
Коментарі