Із 1 січня 2022 року в Україні заборонять користуватися пластиковими пакетами. Законопроєкт прийняли у Верховній Раді 1 червня цьогоріч.
Під обмеження потраплять вироби, які зазвичай люди купують на касах супермаркетів. Винятком можуть бути біологічно розкладні, надтонкі — для м'яса, риби.
Не заборонятимуть цупкіші пакети.
— Складно переробляти тонші 50 мікрометрів вироби. Товщі — легше, — говорить співзасновниця громадської організації "Єдина планета" Катерина Сорока. — Добре, що заборонили оксорозкладні пакети. Це вироби з пластику із домішками для швидшого розкладання. Але потім мікропластик потрапляє в землю і воду.
Розповсюдження пластикових пакетів контролюватиме Держпродспоживслужба. За безкоштовну роздачу каратимуть штрафом від 1,7 тис. до 3,4 тис. грн. За повторне порушення стягнуть від 3,4 тис. до 8,5 тис. грн. Якщо пакети продаватимуть, то перший штраф становитиме 8,5–17 тис. грн, а повторний — до 34 тис. грн.
— Такі пакети поступово вилучатимуть із продажу. З'являться безпечні альтернативи — багаторазові, біорозкладні, паперові, пакети з опалого листя, — говорить 32-річний Єгор Фірсов, виконувач обов'язків голови Держекоінспекції України. — 33 країни світу повністю заборонили використання та обіг деяких поліетиленових пакетів.
Щороку кожен українець використовує майже 500 пакетів, що розкладаються понад 100 років, кажуть екологи.
Коментарі