У Києві госпіталізували 4-річного хлопчика з підозрою на дифтерію. Йому ввели ліки, які стабілізували стан. Але протидифтерійної сироватки в країні немає, говорять лікарі.
— Сталося те, про що давно попереджали — випадок дифтерії. Єдиний вихід — сироватка. Закликаю всіх якнайшвидше сприяти її пошуку. Від цього залежить життя хлопчика, — каже голова Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.
Українці частіше стали хворіти на інфекційні захворювання, яких давно немає в розвинених країнах світу. Про це заявили в Міністерстві охорони здоров'я.
З початку року 1386 людей захворіли на кір, 1340 — на кашлюк, 185 — на епідемічний паротит, 895 — на гепатит. До цього призвели нестача вакцин у 2009–2015 роках і відмова від щеплення, говорять у міністерстві.
— В Україні ситуація з щепленнями — одна з найкритичніших у світі, — розповідає Федір Лапій, 44 роки, дитячий імунолог. — Нашу країну експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я поставили в один ряд із Сомалі і Сирією.
— У нашому житті все менше місця займають хвороби, які спричинили появу вакцинації, — каже в діалозі з батьками Євген Комаровський, 56 років, харківський педіатр. — Тому зараз дифтерія чи правець — це щось рідкісне і невидиме. А щеплення — це реальніс ть. Люди не знають і не бачать хворих. І не цікавляться хворобами. Я вас попереджав — поруч ходить кір. Він прийде і до нас. І кір прийшов. Я стверджую — прийде й дифтерія. Це лише питання часу.
Радить відкласти щеплення, якщо в дитини підвищена температура. Також — коли була алергічна реакція на попередню дозу вакцини.
Коментарі