Учасники ходи із селища Врадіївка на Миколаївщині до Києва 18 липня розпочали протести в столиці. Під будівлею Міністерства внутрішніх справ вимагали звільнення його керівника Віталія Захарченка. За день до того представники владних структур пропонували активістам $100 тис., аби припинили акцію. Про це повідомив координатор Коаліції учасників помаранчевої революції Сергій Мельниченко.
16 липня учасники ходи штурмували відділення міліції у місті Фастів на Київщині. Мета — припинити свавілля та незаконну торгівлю наркотиками. До активістів долучилися понад сотню місцевих. Серед них знайшлися ті, кого катували в райвідділку.
— Вісім років тому я побував тут. З мене намагалися вибити зізнання у злочині. Для цього зачинили у підвалі. Звідти потрапив до реанімації, — розповідає Богдан Хмельницький, 37 років.
Із вимогою показати катівні мітингувальники спробували ввійти до відділку. Проте впустили тільки нардепа 33-річного Сергія Капліна. Решті учасників довелося брати будівлю штурмом. Між ними та правоохоронцями сталася бійка. Активісти переконували, що її розпочали провокатори у цивільному.
Облога райвідділку тривала близько 8 год. Підвал, де начебто катують людей, нікому так і не показали. Після цього мітингувальники розвели вогнище перед будівлею. На ньому приготували вечерю. Ночували у наметах, які розклали неподалік.
Піша хода стартувала 7 липня. Тоді з Врадіївки до Києва вирушили 16 осіб. Біля міста Первомайськ Миколаївської області розділилися: 12 людей пішли через Кіровоград, решта рухалися вздовж траси Київ — Одеса. За 11 днів пройшли 10 міст та здолали щонайменше 450 км. Кількість учасників акції змінювалася. Найменше їх було в місті Умань на Черкащині — троє, найбільше — біля в'їзду до Києва, 40 осіб.
Коментарі
6