У неділю в Києві в аптеці на вул. Іскрівській черга із 13 людей, працюють три каси. Покупці нервують, бо закінчуються потрібні препарати. Провізори бігають, натикаються один на одного.
— Покупці запасаються амізоном і арбідолом, вітамінами та настоєм ехінацеї, що стимулюють імунітет, — каже завідувачка Ірина Григор"єва. — Запитують про марлеві пов"язки та бинт.
В аптеці на вул. Пітерській у черзі п"ятеро людей, працює одна каса.
— Це ж у голову не вкладається! Ліки ще дорожчі стали, — обурюється пенсіонерка Галина Потапенко.
На вул. Єреванській аптека порожня. Противірусних препаратів немає. Заходить Марина Лаптєва. Каже:
— Мене нервують люди у пов"язках. Їх можна носити дві години, якщо більше — ця маска вже стає рознощиком бактерій. Не розумію цієї паніки. Беруть білети, тікають кудись. Наївні, думають, що там це їх не дістане.
У центрі Києва на вул. Хрещатик в аптеках у торговельному центрі "Глобус" і в ЦУМі немає ні відвідувачів, ні препаратів. На пл. Льва Толстого в аптечному супермаркеті черга. Марлевих пов"язок немає, противірусні ліки продають.
— Зайшов в аптеку, щоб на ситуацію подивитися, — каже 67-річний Борис Олійник. — Лікам не довіряю, стараюся зміцнювати організм цибулею, часником, морквою, гарбузом.
У гомеопатичній аптеці на вул. Гоголівській пенсіонерка запитує провізора:
— Марлеві пов"язки?
— Нема.
— Амізон?
— Нема.
— Арбідол?
— Нема.
— Таміфлю?
— А ви знаєте, що він 800 гривень коштує?
— Я візьму!
— Нема.
Касири на кожного клієнта витрачають близько 3 хв. Покупці залишають в аптеці в середньому від 300 до 400 грн.
Киянин Андрій Берун, 25 років, на вихідні їздив до родичів у райцентр Ріпки Чернігівської області. Це біля кордону з Білоруссю.
— Усі в містечку розповідають одне одному: "У Києві епідемія, без масок не пускають", — каже Андрій. — Ну я вирішив купити пару масок про всяк випадок. Раніше одноразові продавали щось трохи дорожче гривні. У Ріпках маски розкупили по 5 гривень. Проти грипу нічого нема. У неділю ввечері ми доїхали до Чернігова, там обійшли чотири аптеки в центрі. Ліки проти грипу знайшли в одній. Відстояли в черзі понад 20 хвилин.
Андрієві дісталися гомеопатичні краплі афлубін. Їх призначають при гострих респіраторних захворюваннях і для їх профілактики.
Сергій ГРОМОВИЙ
Захворіли 185 тисяч осіб
55 людей померли від грипу та його ускладнень на 1 листопада 2009 року. Загалом захворіли близько 185 тис. осіб, госпіталізовано 7 тис. Підтверджено 14 випадків свинячого грипу.
38 хворих на свинячий грип виявили в Білорусі. Першу смерть від цього вірусу зафіксували в Молдові — там зареєстровано 18 хворих на А/H1N1.
Цілодобово сім днів на тиждень мають працювати аптеки. Антивірусні ліки продаватимуть тільки за рецептами. Ціни на препарати — такі, як були 20 жовтня цього року. Про це урядовці домовилися з керівниками аптечних мереж.
На три тижні призупинили призов до армії. Призвані перебувають під наглядом медиків три доби. Здорових направлять у військові частини.
На території дев"яти областей — Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської, Закарпатської, Чернівецької, Рівненської, Хмельницької, Вінницької, Волинської — запровадили карантин. У всіх навчальних закладах країни оголосили тритижневі канікули.
100 тис. марлевих пов"язок, один апарат штучного дихання та антивірусний препарат "Таміфлю" передала Україні Польща. Вона надасть іще 300 тестів для виявлення грипу А/H1N1 та 1 млн марлевих пов"язок.
300 тис. упаковок "Таміфлю" привезли зі Швейцарії.
67 грн коштуватиме упаковка "Таміфлю". Досі в аптеках ці ліки продавали за ціною від 350 до 700 грн. Їх видаватимуть у лікарнях безкоштовно.
У Міністерстві охорони здоров"я України діє гаряча телефонна лінія, де можна дізнатися про свинячий грип A/H1N1: (044) 200 07 80.
Коментарі