До 10 липня в Чорному морі поблизу Одеси тривають міжнародні військові навчання "Сі Бриз-2021". У них беруть участь представники 30 країн, 30 кораблів і катерів, понад 30 літаків і вертольотів, більш як 5 тис. військових.
Навчання "Сі Бриз" проводять із 1997 року. Їх організовує Україна та Сполучені Штати Америки. До анексії Криму це відбувалося в Севастополі й на базі Військово-морських сил на озері Донузлав. Із 2014-го — в Одесі та на Дунаї.
— Беру участь у навчаннях 24 роки. Щоразу вони стають усе масштабнішими. Цьогоріч — найбільші, — каже військовий експерт Гаррі Табах зі США. — Проходять на морі, суші, зі спецназом, з морською піхотою.
Військові відпрацьовували висадку на ворожий берег і протидеверсійні дії на воді. Відбулися спільні патрулі.
На полігоні в Олешківських пісках на Херсонщині 1-й батальйон морської піхоти пройшов тест на стандарти НАТО. Відтепер українських воїнів можуть долучати до міжнародних операцій під егідою організації.
Росія постійно влаштовує провокації на "Сі Бризі". 5 липня, коли іноземні й українські кораблі вийшли на спільне патрулювання Чорного моря, росіяни вивели весь свій Чорноморський флот. Нібито на навчання біля берегів півострова.
— Росія намагається показати, що вона готова відстоювати свої інтереси з використанням військової сили, — каже представник розвідки України Вадим Скібіцький. — Але в Чорному морі їй явно не вистачає сил і засобів.
23 червня російські прикордонні катери намагалися переслідувати британський есмінець "Дефендер". Не змогли його наздогнати і спалили двигуни.
Коментарі
1