У селищі Стара Сіль Старосамбірського району Львівщини товариство "КНП" реставрує найдавніший костел Східної Галичини. Укріплює фундамент та стіни.
— Свого часу храм горів, а гасили пожежу водою із великим вмістом солі, — говорить Богдан Назаревич, кандидат технічних наук, доцент кафедри будівельного виробництва Національного університету "Львівська політехніка". — Результат — засоленість та руйнація храму. Вистояв лише тому, що не дуже високий і має грубі стіни. Якщо хто й упорається з реставрацією, то тільки "КНП".
Приватна фірма працює в Україні понад 10 років. Відновлює будівлі, які зруйнувалися через тривалу неправильну експлуатацію або під впливом атмосферних явищ, пошкоджені водою, сіллю й домовим грибом.
— Чимало об'єктів потерпають від замокання. Постійне потрапляння води у фундамент, стіни, перекриття призводить до їх поступової руйнації, — каже Богдан Леонович. — Якщо вода довший час перебуває у капілярах якогось матеріалу, вона вступає з ним у хімічну реакцію, утворює солі. Через це — висоли та соляні утворення на фасадах будівель. А сіль — це сприятливий ґрунт для появи небезпечного для здоров'я грибка. В таких приміщеннях не можна тримати харчів, там не можуть діяти ресторани, їдальні, кафе.
Працівники "КНП" під час реставрації пам'яток архітектури, сучасних будівель та споруд застосовують досвід провідних західних фірм і власні розробки.
— Принципи роботи компанії полягають у використанні детально підібраних, ефективних спеціальних матеріалів, у професійних консультаціях спеціалістів, — каже директор товариства з обмеженою відповідальністю "КНП" Сергій Пшеченко. — Переважно вживаємо матеріали та технології німецьких фірм. Наприклад, вуглецеві композитні стрічки і мати на основі вуглецевого волокна. Застосовуємо їх для посилення несучих залізобетонних, металевих, а також дерев'яних конструкцій. Нещодавно посилювали залізобетонне перекриття над технічним поверхом висотки у Києві. Там застосували швейцарську технологію. Її система з використанням наклеєних композитних матеріалів забезпечує нормальну подальшу експлуатацію перекриття будівлі. Цей метод посилення у світі застосовують понад 20 років. В Україні поки що він є новинкою.
Під час реставрації будівель спочатку проводять експертизу об'єкта, визначають причини руйнації та складають план їх усунення.
— Роблять витяжку солей, яка знищує грибок, та ремонтують джерела замокання, — пояснює науковець Богдан Назаревич. — Після відновлювальних робіт іще кілька років ведуть регулярні спостереження за об'єктом, бо новітні технології можна перевірити лише часом. Лабораторні аналізи дають тільки приблизні результати. Привели до ладу більшість підвалів у середмісті Львова, а також підземелля під скульптурою Богородиці та фонтаном на площі Міцкевича. 2001 року реконструювали колишню казарму в місті Мостиська на Львівщині, пристосували її під школу з польською мовою навчання.
Працівники "КНП" — спеціалісти в своїй галузі, навчалися у найкращих закордонних інституціях свого профілю. Фірма ліцензована, всі матеріали мають відповідні сертифікати і допуски до використання на будовах України.
ТзОВ "КНП"
79060, м. Львів, вул. Наукова, 7а, офіс 95
www.knp.lviv.ua
Коментарі