Екологи та працівники провінційних басейнових управлінь звезли джерельну воду та вилили її у ріку Південний Буг. Зробили це 15 травня біля села Сокілець Немирівського району Вінниччини.
— Це символічна акція. Хочемо показати, що річка Південний Буг міліє і втрачає здатність самоочищуватися, — пояснює Олена Яворська, голова обласної організації "Зелений світ Поділля". — Аби додати йому чистої води, представники семи областей, через які протікає Буг, привезли чисту воду з джерел та криниць. Так вирішили робити щороку на день Південного Бугу. Будемо відзначати його кожну третю суботу травня.
Делегати конференції визначили найбільших забруднювачів річки.
— Кожен чіпляв чорну мітку на одну з фотографій, — Олена Григорівна показує стенд із світлинами заводів, забудованих берегів, труб, із яких тече каналізація. — Найбільше чорних міток віддали Південно-українській атомній станції у Миколаївській області. За те, що затопила частину ландшафтного парку "Бузький гарт". Друге місце в антирейтингу отримав житель Вінниці на прізвище Комаха. Він забудував пляжну зону на березі Південного Бугу у Вінниці. Третє місце — в Кіровоградського комбінату уранових руд. Він забруднює річку Інгул, притоку Південного Бугу. Ми розішлемо цим підприємствам чорні мітки та попередження.
З ріки п"є воду більше 4 млн українців.
— Воду з Південного Бугу беруть 11 великих міст, — говорить Юрій Рєніков, голова Хмельницької організації Українського товариства охорони природи. — І щороку він міліє, вода стає бруднішою і непридатною для вживання. Очищатися природним шляхом вода не може, бо усі береги забудовані, немає ні рослин, ні тварин-санітарів.
Коментарі