Наприкінці березня в Центральній виставковій залі Спілки художників України відбулася виставка робіт студентів кафедри дизайну Херсонської художньої школи. Найбільше експонатів належали четвертокурсниці Надії Новицькій, 20 років.
Заняття живописом дівчина розпочала ще в дошкільному віці, коли намалювала свою першу картину на кімнатних шпалерах. А допомагала їй у цьому молодша сестра. Після цього мати відвела обох доньок до художньої школи. Потім була школа танців, музична, різні гуртки. Коли дівчатка всього спробували, мати запитала: "Ну, хто куди?". Молодша, Людмила, обрала музику, а Надія — малювання. З того часу вона нерозлучна з фарбами.
— От тільки недешево коштують матеріали, а їх же треба чимало купувати, як і решту необхідного знаряддя для творчості, — говорить Надія Новицька, розкладаючи на столі свої картини та мистецьке начиння.
Її картини — то готові ілюстрації для солідного книжкового або ж журнального видання. Утім, своє майбутнє Надія пов'язує з ілюстрацією книжок.
— Роботи Надії Новицької сповнені натхнення, експресії, мають виразну лінійну ритміку. Студентка має талант, що вирізняється у своєрідній манері, власному баченні й особливій графічній стилістиці, — каже Анатолій Сліпич, завідувач кафедри графічного і комп'ютерного дизайну Національної академії кадрів культури і мистецтва.
Херсонська художня школа дає змогу розвиватися й удосконалюватися дітям, починаючи з дошкільного віку. Вона вирізняється особливим підходом до художньої освіти: тут більше уваги приділяють не лише академічній правильності малюнка, а й творчій свободі художника. Та головне, тут втілюється в життя принцип неперервності освіти — діти з 5 років починають займатися в художній школі, продовжують навчання в дизайн-ліцеї. Потім стають студентами одного зі столичних вузів, з якими співпрацює комплекс. Це — Національна академія керівних кадрів культури та мистецтва та інститут реклами.
Надії Новицькій довірили викладання дизайну в рідному закладі, де провчилася 15 років. У планах студентки — навчання в магістратурі Київського інституту реклами.
Коментарі
1