Україна отримала митний безвіз із Європейським Союзом. Об'єднаний комітет Конвенцій про спільний транзит та спрощення формальностей офіційно запросив приєднатися до них із 1 жовтня цьогоріч. Станемо 36-ю державою —учасницею Конвенцій.
— Митний безвіз гарантує нам швидке переміщення товарів між європейськими країнами, менше бюрократії на митниці та можливостей для зловживань. А обмін даними із сусідніми митницями відбуватиметься фактично в режимі реального часу, — каже прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, 46 років.
Для України це вже четвертий безвіз із Європою 2022 року. Навесні отримали енергетичний, улітку — транспортний та економічний.
— Для нас це надважлива пільга, потужні можливості та велика економія, — говорить фінансовий експерт Євген Невмержицький. — Наш експорт ще досі перебуває на низькому рівні, попри те, що з року в рік він зростає. Транзит продукції в ЄС становить 40 відсотків. Це декілька відсотків нашого ВВП. Уряд має підтримувати український бізнес, щоб наші товари були конкурентоздатні. Також треба максимально спрощувати продаж вітчизняних товарів із доданою вартістю в середині країни. Зараз експортом може займатися лише великий бізнес і ті, хто твердо стоїть на ногах. Таких мало. Якщо ж держава сприятиме розвитку підприємств, ми отримаємо десятки мільярдів доларів. Це буде наповнення бюджету додатковими податками, створення нових робочих місць, стабілізація гривні.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі