— Доця, опоздаем. Давай быстрее, — каже киянка 52-річна Любов Шостацька. О 8:40 вона у жовтому капелюсі біжить від тролейбусної зупинки до аеропорту "Київ". За собою тягне велику фіолетову валізу на коліщатах.
— Сама виновата. Ты бы еще час папину заначку поискала, и мы бы точно никуда не полетели, — відповідає їй донька 24-річна Богдана. Волосся заплела в кількадесят африканських косичок, зібраних у пучок.
— Летимо в Грецію. Ніколи там не були, — говорить Любов Вікторівна. — У турфірмі запропонували три готелі. Почитали про них відгуки в інтернеті. Вибрали той, на який найбільше плюються росіяни. Торік на тиждень літали в Болгарію. Намучилися від москалів — курять прямо на пляжі, на барі п'ють, доки бармен опівночі не порозганяє. Добре, що вранці їх на пляжах нема. З номера виходять тільки на обід, тусуються біля басейну.
Донька біжить замотувати валізу в поліетиленову плівку.
— Боїмося, щоб замок не розійшовся. Взяла консерви, тушонку і 10 пачок мівіни. Тиждень протягнемо. Купили тур без харчування, бо так дешевше на 9 тисяч гривень. Раніше в Крим щороку їздили. Квиток на поїзд брали за півтора місяця. А коли не встигали, донька через депутатську касу купляла трохи дорожчі. А тепер весною їздимо в Одесу. Літом там нема що робить. Туристів більше, ніж піску на пляжі. Не люблю, коли лежать один біля одного, як шпроти в банці.
У кафе аеропорту на свій рейс чекає 62-річний Данило Максименко. Із онукою 4-річною Софією летять у грузинське місто Батумі. За путівку заплатили 8 тис. грн.
— Не збирався нікуди. Донька наполягла, — каже Данило Сергійович і п'є каву. Онуці замовив сік. — Їй на роботі відпустку не дають. А внучку Софію треба на море повезти, бо хворіє безперестанку. Я пенсіонер. Два роки тому овдовів. Тепер у мене все життя навколо малої крутиться. Вранці в садок веду, о 16:00 забираю. Спочатку до репетитора з англійської, потім — на бальні танці.
Торік ми літали утрьох. Хотіли зекономити. Взяли тур на Кіпр за 12 тисяч. Вирішили, що на морі нам вистачить сніданків. За один хот-дог платили 5 євро. Через годину після нього були голодні. Що більше купаєшся, то більше їсти хочеться. Пиво у магазинах від 2 євро, вино — від 4. Кілограм свинини 3–5 євро, яловичина — від 7. Їсти у ресторанах дорого.
Туристичний менеджер Ольга Косміна продає по 10–15 путівок щодня.
— Для кінця червня це дуже мало, — говорить Ольга. — Кияни економлять на відпочинку. Хапають путівки в Єгипет. 5-зірковий готель за 8 тисяч гривень. Там зараз жарко, плюс 45. Туреччина цьогоріч трохи подорожчала. Але все одно в Кемері відпочити дешевше, ніж у Кирилівці. Користуються попитом Чорногорія і Болгарія. Після безвізу багато туристів полюють на дешеві тури до Європи. Іспанія коштуватиме для сім'ї з дитиною в 1 тисячу доларів. У тур входить переліт, проживання в готелі без обіду. Італія — 800 євро. Одна парочка поклала на стіл 50 доларів: "Знайдіть нам тур в Коста-Браву за 15 тисяч гривень на трьох". Думали, 3-річна дитина полетить безплатно. Але більшість авіаперевізників безкоштовно возять дітей лише до 2 років. За решту треба платити від 30 до 70 відсотків вартості квитка. З дітьми вигідно летіти в Емірати. До 12 років за проїзд не платять. Учора продала круїз Карибськими островами за 40 тисяч гривень. Батьки купували молодятам подарунок. Крім медового місяця, отримають американську візу на п'ять років.
Коментарі