Протягом цього тижня очікують підвищення температури. Вдень на більшій частині країни сягатиме +27...34°C, прогнозують синоптики.
У спеку частіше бувають інфаркти та серцеві напади, каже 58-річний Володимир Гдаль, доцент кафедри терапії зі столичної медакадемії післядипломної освіти ім. Шупика.
— У спеку загострюються багато хронічних хвороб, особливо серцево-судинні. Зависока температура повітря погано впливає найперше на гіпертоніків. Тепло підвищує артеріальний тиск ще більше, і тоді серце сильно навантажується. Від цього можна втратити свідомість. Щоб такого не сталося, на сонці треба перебувати якнайменше. Найшкідливіші промені — з 11.00 до п'ятої вечора. В цей час на вулицю взагалі не варто виходити. У спеку краще працювати розумово, аніж фізично. А якщо працюєте надворі, то в цей час ховайтеся в тінь.
В офісі лікар радить сидіти під кондиціонером. Але не можна вмикати його на надто низьку температуру, щоб не застудитися. Оптимальна +22°C.
— Не виходьте на вулицю без головного убору. Захищайте також очі — одягайте сонцезахисні окуляри. А вдома регулярно обливайтеся водою, приймайте прохолодний душ. Тіло охолоджуватиметься, і теплового удару не станеться. Якщо на кілька хвилин прикласти до лоба рушник, змочений холодною водою, розум проясніє.
Замість кави радить пити свіжі соки або мінеральну воду. У спеку також не можна вживати алкоголю. На роботі важкі завдання варто відкладати на вечір або на ранок, коли температура повітря не дуже висока.
Коментарі