четвер, 22 жовтня 2020 00:05

"У шкільну програму додали дзюдо, бо його любить Путін

Автор: RADIOSVOBODA.ORG
  За територією навколо стадіону ”Донбас Арена” в Донецьку шість років ніхто не доглядає. Через окупацію там не проходять матчі. Футбольний клуб ”Шахтар” переїхав до Києва, тренується на олімпійському комплексі ”Святошин”
За територією навколо стадіону ”Донбас Арена” в Донецьку шість років ніхто не доглядає. Через окупацію там не проходять матчі. Футбольний клуб ”Шахтар” переїхав до Києва, тренується на олімпійському комплексі ”Святошин”

— Раньше город фанател от футбола и хоккея. Сейчас стадионы закрыты, спортшколы не работают, — розповідає житель Донецька 33-річний Валерій. — Хіба що ганяють м'яча у дворі.

До окупації в місті працювали два футбольні клуби української прем'єр-ліги — "Шахтар" і "Металург". Спортсмени боролися за єврокубки. Тисячі вболівальників відвідували змагання. Клубна символіка продавалася в кожному магазині канц­товарів, на всіх вокзалах. Зараз клубні стадіони "Донбас Арена" й "Металург" покинуті, поросли чагарниками. Законсервовані тренувальні бази, зачинений хокейний стадіон клубу "Донбас".

Із футбольних клубів на окупованому Донбасі залишились аматорські команди при підприємствах і кілька любительських колективів.

Окупанти додали в шкільну програму уроки дзюдо й бад­мінтону.

— Зробили, щоб догодити начальству, — продовжує Валерій. — Бо дзюдо любить Путін, бадмінтон — Пушилін (ватажок бойовиків Денис Пушилін. — ГПУ). У школах є заняття з військової підготовки. Розбирають і збирають автомати Калашникова, копають окопи.

Бойовики не виділяють грошей на спортивні секції.

— Це тримається на ентузіазмі вчителів і тренерів, — каже Валерій. — Але вирости з гуртка у професійного спортсмена шансів нема. Для цього треба виїхати з нашої діри в Україну чи Росію.

У спортивних секціях дітям викладають основи військової підготовки.

— Ми розігрували бої, — згадує 18-річний Кирило Самодзі з Луганська. — Ділилися на групи. Одну називали українськими "карателями", другу — ополченцями ЛНР. І відпрацьовували зіткнення.

У Луганську досі працює школа олімпійського резерву з художньої гімнастики. Там займаються близько 100 дівчат. Після її закінчення вони виїжджають з окупації.

На окупованих територіях молодь тренується лише на безкоштовних майданчиках у дворах.

— Потому что доступных спортзалов нет, — каже 23-річний Валерій Матусів з Горлівки Донецької області. — Місячні абонементи у спортклубах, які ще працюють, коштують від 2,5 тисячі рублів (920 грн. — ГПУ). Для більшості це великі гроші.

У Донецьку діє мережа фітнес-клубів "Спортмакс". Одне відвідування коштує 110 грн, місячний абонемент — 1 тис. грн. За заняття в басейні треба заплатити 807 грн/міс. Футбольне поле в "Спортмаксі" можна орендувати за 194 грн за годину.

— Якщо гроші на абонемент можна назбирати, то пристойних тренерів нема. За шість років окупації всі виїхали в Україну або Росію. Тут залишились аматори.

Найпопулярнішим спортклубом Луганська до окупації був "Катана". Там діяли секції йоги, пілатесу (комплекс вправ для відновлення гнучкості м'язів, поєднує йогу і балет. — ГПУ), гімнастики, вільної та греко-римської боротьби, полденсу (акробатика на жердині. — ГПУ). Зараз працює лише тренажерний зал. Абонемент на три місяці коштує 2,2 тис. руб. — 866 грн.

Адміністрації українських і європейських клубів відмовляються співпрацювати зі спортсменами, які виступали на окупованих територіях.

У вересні футбольний клуб "Полісся" із Житомира підписав контракт із півзахисником Олексієм Лобовим. Однак за кілька днів з'ясували, що він виступав за "Гірник" з окупованого міста Ровеньки Луганської області та "Далівець" із Луганська. Вболівальники пригрозили керівництву клубу "Полісся", якщо Лобов залишиться в команді. Угоду розірвали.

Зараз ви читаєте новину «"У шкільну програму додали дзюдо, бо його любить Путін». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути