— У Дніпрі купаюся тільки в червні. Потім вода зеленіє. Виходиш із річки — ніби в калюжі плавав. У метро стидно їхати, бо від тебе смердить болотом, — каже киянин 29-річний Максим Мисковець.
Він торгує квасом і пивом на столичному Гідропарку. Коли має вихідний, вибирається з дівчиною до басейну в столичному розважальному центрі "Ікс-парк". За вхід платять по 150 грн.
— Як би спекотно не було, я в Дніпро не полізу, — продовжує Максим. — Торік напарник так накупався, що в інфекційній лікарні пролежав тиждень.
Київська влада заборонила купатися на всіх 11 міських пляжах. Держпродспоживслужба дозволяє на двох — "Пущі Водиці" й "Вербному" в Оболонському районі. Через сповільнення течії в Дніпрі зацвіли водорості. Вода позеленіла, тхне болотом. Проте в Гідропарку засмагають і купаються навіть із немовлятами.
Найпопулярніші платні пляжі — "Бора бора біч клаб", база відпочинку "Труханів", пляжний комплекс "Олмека". У них, крім виходу до Дніпра, є басейни. За вхід беруть від 150 до 500 грн. У деяких він безкоштовний, але відвідувачі мусять орендувати шезлонг чи бунгало.
— Зі своєю їжею не пускають. Усе треба купувати у барі. Ціни, як у дорогому ресторані, — каже Максим.
— На работу без плавок не выхожу. Всегда ношу в рюкзаке. Можно во время обеденного перерыва заскочить в бассейн, — розповідає 32-річний Андрій Бортник. Він працює менеджером з продажів в інтернет-магазині на столичних Теремках.
Майже щодня маршруткою долає чотири зупинки від офісу до Виставкового центру. Торік тут відкрили "Пірс 39" — міський пляж із басейнами просто неба. Є 13-метровий дитячий із аквагіркою та 25-метровий — для дорослих. Температура води від 28 до 32 градусів.
— Довідок про стан здоров'я, як у звичайних басейнах, не вимагають. Воду фільтрують, — говорить Андрій. — За годину у будні плачу 50 гривень. У вихідні і свята вийшло б удвічі дорожче. Напарник ходить плавати щоранку. З 7:00 до 11:00 у них спортивні години, тому ціни удвічі дешевші. За 25 гривень можна взяти в оренду рушник. Але я беру свій. Є роздягалки і душові. У п'ятницю скорочений робочий день, купаюся годину. Потім купую бургер і пивко — святкую початок вихідних. Тут публіка різна: одні на лексусах приїжджають, інші — на велосипедах.
— Торік відпочинок тут обходився дешевше, — каже киянин Вадим Запотоцький, 39 років. Прийшов у басейн із сином і донькою. — За 150 гривень можна було плавати день. А тепер купаємося годину-дві. А коли діти зголодніють, везу їх на метрову піцу в кафе. З дружиною розлучилися два роки тому. Діти живуть з нею. На вихідні забираю до себе. Минулої суботи були в аквапарку. Це погана альтернатива пляжам — черги до кожної гірки. Навіть коктейль чи лимонад треба чекати. Люди сидять одне в одного на голові.
В аквапарку "Термінал" у Броварах дорослі можуть плавати цілий день за 210 грн. Вхід для дітей — 165 грн. Можна обрати тариф "Сімейний" — візит для дорослого і дитини обійдеться 270 грн. У "Дрім Айсленд" на столичній Оболоні найдорожчі тарифи у вихідні — 240 грн з людини.
— 20 років пропрацювала психіатром. Щоліта йду у відпустку на 50 днів. У нашій професії менше не положено. Живу на дев'ятому поверсі. У спеку без кондиціонера висидіти неможливо, — розповідає 50-річна Анастасія Чумак. Вона ніжиться на сонці біля басейну в "Сіті біч клаб" на даху торговельного центру "Оушен плаза". Через соломинку п'є холодний мохіто.
— Відкритих водойм боюся, бо добре плавати не вмію, — каже Анастасія Василівна. — Син знайомих торік утопився на Світязі (озеро у Волинській обл. — ГПУ). Поїхав із дівчиною кататися на катамарані. Випливли на глибину. Коли фотографувалися, смартфон із селфі-палки впав у воду. Хлопець плавати не вмів, але скочив в озеро. Пішов на дно. Водолази два дні шукали тіло. Там глибина — до 50 метрів.
У "Сіті біч клаб" вхід вільний. Оренда шезлонга — 250 грн.
Коментарі