Ексклюзиви
Пʼятниця, 11 липня 2008 07:10

У Києво-Могилянську академію треба складати англійську

Вступні іспити до вузів цьогоріч складатимуть військовослужбовці. Інваліди першої та другої груп вступатимуть за співбесідою. Решту абітурієнтів зараховуватимуть за сертифікатами зовнішнього тестування. Про це розповів на прес-конференції міністр освіти та науки України Іван Вакарчук, 61 рік.

Додатковий іспит або творчий конкурс проводитимуть на архітектуру, фізичну культуру, журналістику. Іноземну — на напрями філології, міжнародні відносини, міжнародну економіку, менеджмент, морський та річковий флот.

У Києво-Могилянській академії на вступному іспиті з іноземної мови можна складати тільки англійську. Міністр критикує таке рішення.

— А що робити дитині, яка в школі вчила німецьку мову, іспанську чи французьку? І якщо це справді талановита дитина, але не вступить, бо англійської не знає? — обурюється Вакарчук. — Я просив ректора зважити на це, але...

Міністр каже, що нині у вузах приймають сертифікати. Порушень поки що не виявили. Припускає, що вони зможуть проявитися після закінчення вступної кампанії.

— Буде видно, хто де та як приймав на навчання. Я казав ректорам: якщо через свої схеми замість дитини із вищим балом зарахуєте із нижчим, то як ви їй це поясните? — каже Вакарчук. Журналісти починають сміятися. — Бачите навіть ви... — замовкає. — Я хотів би, щоб ми навчилися думати по-іншому.

Інформацію про вступну кампанію можна знайти на сайті: www.vstup.info. Невдовзі там з"являться дані про кількість осіб на одне місце.

Зараз ви читаєте новину «У Києво-Могилянську академію треба складати англійську». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода