— Будем сидеть так, пока клиника не переедет в новое помещение, — піднімає руку 26-річна Ганна Константінова. Разом із киянином 32-річним Андрієм Ткачуком та харків'янином Сергієм Дімітровим, 34 роки, прикувала себе до ліжка в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб, що розташований на території Києво-Печерської лаври.
2010-го церковники попросили владу віддати їм цю будівлю. Кабмін розпорядився перевести лікарню в інше приміщення до 28 серпня. Нова клініка — неготова.
Чотириповерхова будівля лікарні розташована біля Часової лаврської башти. Більшу частину обладнання звідси вивезли. Тут лікувалися 110 пацієнтів із важкими стадіями ВІЛ та гепатиту. Тих, хто зміг піти, відпустили додому. Решту — перевели у столичні лікарні. Залишилися дев'ять хворих, яким немає куди йти.
Пацієнти прикували себе в палаті інтенсивної терапії на третьому поверсі. З вікон видно, як виблискують золоті куполи Трапезної церкви, та дзвіницю. У приміщенні душно, вікна зачинені наглухо. На металевому ліжку сидять чоловіки, між ними — Ганна Константінова.
— Минуло два місяці, як обіцяли добудувати лікарню на вулиці Амосова, 5. Так нічого й не зробили, — каже Андрій Ткачук, який лікується від гепатиту. — А більше в Україні немає закладів, що беруться за важкі форми цієї хвороби.
— У клініку на Амосова вже закопали 40 мільйонів гривень. Перерізали червону стрічку, видали сертифікат, а там тільки будівельники, — каже Ганна.
В Академії наук кажуть, що ця лікарня не працює як медичний заклад. Персонал і пацієнтів перевели. Працівники закладу це заперечують. Вони змушені ходити на роботу, хоча лікування не проводять.
— Комісія склала акти, що ми переїхали. А насправді — відправили хворих додому. Виїхав один підрозділ, — розповідає лікар Надія Василівна з відділу нейроінфекції. Веде до підвалу, де розташований склад. У трьох великих холодильниках зберігаються ліки від гепатиту на 17 млн грн. — Нам забороняють їх використовувати чи передати, бо вони за паперами вже нібито ж переїхали. У багатьох препаратів закінчується термін придатності.
Нове приміщення на вул. Амосова ззовні готове. Встановлені вікна, великі вхідні двері. У холі лежать будматеріали і сміття. Замість ліфтів проломи у стінах. Медичне обладнання тільки почали привозити.
— Санітарна інспекція сказала, що будівля не придатна для лікування хворих з інфекційними захворюваннями. Але попри це нам видали сертифікат, що ми маємо сюди переїхати якнайшвидше, — каже Сергій Мельник, заступник головного лікаря Інституту епідеміології та інфекційних хвороб.
Коментарі