вівторок, 12 березня 2013 06:15

"Тільки зі зброєю можна стояти навколо українського духу"

Автор: фото: Захар КОЛІСНІЧЕНКО
  Перед приїздом президента Віктора Януковича в Канів на Черкащині 6 березня біля музею Шевченка торгують безалкогольними напоями, пиріжками та булочками
Перед приїздом президента Віктора Януковича в Канів на Черкащині 6 березня біля музею Шевченка торгують безалкогольними напоями, пиріжками та булочками

— Треба зробити так, щоб ці місця не могли забудовувати. Шевченко ж писав, що хоче бачити "лани широкополі, і Дніпро, і кручі...". Ми багато не просимо — 100 метрів закріпити заповідну зону, — каже міський голова Канева на Черкащині 52-річний Віктор Ніколенко до віце-прем'єра Костянтина Грищенка, 59 років. Разом оглядають із Чернечої гори берегову смугу Дніпра навпроти меморіалу Тараса Шевченка.

Грищенко киває головою. Обіцяє допомогти.

6 березня на Черкащину приїхав президент Віктор Янукович, 62 роки. У Черкасах відкрив діагностичне відділення при обласній лікарні, подарував дві "швидкі" та два автомобілі "Богдан-2110". До Канева полетів вертольотом вручати Шевченківську премію.

О 10.00 площа під Чернечою горою забита автобусами, на кількох напис "Шкільний". На зустріч із главою держави звезли студентів та працівників бюджетних установ області. Біля музею шикують курсантів-пожежників.

— Учора мої тут усе прибрали, ломами лід чистили, — говорить генерал-еменесник до чоловіків у цивільному.

Об 11.55 кортеж президента під'їжджає до службового входу музею. Заступник черкаського губернатора Едуард Івакін просить помічника охороняти сіре пальто Януковича.

Під "Заповіт" Шевченка у виконанні хору ім. Верьовки глава держави кладе червоні троянди на меморіальну плиту. Після нього з букетами йдуть міністри, члени Шевченківського комітету. За кілька хвилин усі рушають до музею. Із натовпу чути: "Це всьо?".

Віктор Янукович 8 хв. говорить про святкування 200-річчя поета.

Письменник і поет Іван Драч, 76 років, просить президента посприяти постановці написаної ним п'єси "Гора".

— Хочу, щоб Олег Бійма зробив з цього телевізійний фільм на три частини. Думаєте, Кобзаря не редагував ніхто? Ми зараз кажемо "Наша дума, наша пісня не вмре, не загине". Але це слова не Шевченка, а його найближчого друга Пантелеймона Куліша. А Шевченко писав: "Наш завзятий Головатий не вмре, не загине" (Антон Головатий — козацький кошовий отаман, командувач Чорноморської козачої флотилії. — "ГПУ"). Він розумів, що тільки зі зброєю можна стояти навколо українського духу, пісні й держави. Це президентові важливо пам'ятати.

Драч зачитує свого вірша, написаного 50 років тому.

— Ще не вмерла Україна! — вигукує Віктор Янукович. Присутні не знають, як реагувати. Президент регоче.

Починається нагородження. Шевченківська премія, як і торік, становить 260 тис. грн. Лауреатів троє.

— Леонід Горлач — поет-лірик, його називають майстром музичної лірики, який творить у тичинівському ключі, — зачитує Янукович. — Дмитро Богомазов, театральний режисер-постановник, один із найкращих сучасних режисерів пошукової хвилі. Самобутній художник Петро Печерний. Я сьогодні подивився на його тарелі. Хто не бачив — вони тут, у залі. Гляньте, які чудові твори.

71-річний Леонід Горлач нахиляється до мікрофона:

— Ну як не прочитати на цій горі свіженький вірш, який я написав, їдучи сюди. Бо ви й не повірите, що я поет. Звичайний собі дід підтоптаний, — говорить. Читає з аркуша поезію "Вибір":

Та вірю я, що в нас судьба тверда й висока,

Що нас у нас ніхто в ясир не забере,

Народ, який обрав поета за пророка,

У слові і душі ніколи не помре.

О 15.00 музей зачиняють.

— Сьогодні короткий день, — пояснює працівниця років 40. — Ми й так двоє суток готовилися.

Президент звільнив  чиновника телефоном

Перед тим як зайти до діагностичного центру при Черкаській обласній лікарні, Віктор Янукович говорить із кимось по телефону:

— Щоб завтра зранку! Зранку! Ці документи були у всіх регіонах — це перше. І друге: цей керівник юридичного управління, який на Черкащині працює, йому треба до кінця дня сьогодні знайти іншу роботу. Погодьте це питання із головою обласної держадміністрації та призначте іншу людину, — завершує розмову по мобільному. Іде дивитися заклад. Виходить із будівлі через інші двері.

— До побачення! — звертається до людей, що стоять під центром. Студенти з натовпу кричать "пока!"

Ірина ПАТЛАТЮК

Зараз ви читаєте новину «"Тільки зі зброєю можна стояти навколо українського духу"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути