Через дощі та сильний вітер у ніч проти 10 жовтня без світла залишилися 29 населених пунктів у чотирьох областях — Вінницькій, Київській, Одеській та Чернігівській. Сильні дощі пройшли вперше за останні місяць-півтора. Минулого тижня вдень було +22°С. А в неділю та понеділок термометр показував +7°С. Температура знизилася на 15°С.
У школах, дитсадках та лікарнях вмикають опалення. Житлові будинки планують підключити 15 жовтня. Можуть і раніше, якщо упродовж трьох діб середня температура повітря становитиме +8°С.
Прохолодна дощова погода цього тижня утримається по всій країні, кажуть в Укргідрометцентрі.
— 15 жовтня на півночі може пролітати сніг, — говорить Людмила Савченко, начальник відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру. — Заморозки очікують у центральній частині країни 12–13 жовтня. 13 на заході та півночі вдень повітря прогріватиметься до плюс 4–9. Температура трохи нижча за норму, але не є аномальною.
Наближається свято Покрови, і зниження температури — звичайне явище, пояснює народний синоптик Валерій Некрасов із Дніпропетровська:
— Літо закінчилося. Тепла не буде. Заморозки на ґрунті можливі в середині жовтня. Далі все як восени: жовтень — брудний місяць, дощі, холодно. Перші морози почнуться у листопаді.
Організм пристосовується до холодної пори протягом двох тижнів, каже столичний імунолог 40-річний Олег Назар:
— Людина вдихає холодне повітря. Воно судомить судини на слизовій оболонці горла й носа. Там зменшується кількість імунних клітин. Віруси викликають запалення. Головне в таку погоду — не перегріватися й не мокнути. Бо, коли волога випаровується, тіло охолоджується. Є ризик занедужати.
Радить вживати вітамін С, посипати їжу спеціями — перцем, гвоздикою. Вони подразнюють слизову горла і посилюють кровообіг у мигдалинах. Це покращує роботу імунної системи. Можна попити імуностимулювальні фітопрепарати — настоянку женьшеню, радіоли рожевої.
Коментарі