33-річна Надія Савченко, українська льотчиця і народний депутат, збирається голодувати до 50 кг. Зараз вона важить 53. Про це розповіла американським журналістам в інтерв'ю телеканалу Сі-Ен-Ен. Телевізійники передали їй письмові запитання, Надія відписала.
"Моє тіло тримається виключно на силі волі. Воно так оніміло, що я навіть не відчула голку, коли в мене брали кров із вени сьогодні. Хитаюся, крутиться голова, тиск 80 на 40, цукор у крові 2,9, температура – 35,7°С. Але, як і раніше, стоятиму до маси тіла 50 кг. Навіть довше, якщо Бог дозволить. Ще не зомліла жодного разу й не впала з ніг. Померти?! Це не наші методи! Буду думати про щось краще", – пише Надія.
Наполягає, що продовжить голодування.
"Немає сенсу їсти у в'язниці. Мені шматок не йде в горло у цій клітці. І правда повинна зрештою перемогти. Продовжую голодувати, як і казала, поки не повернуся в Україну, або поки утримання у в'язниці не змінять на домашній арешт в українському консульстві в Російській Федерації, яке насправді є частиною України в Росії".
Українська льотчиця, яку незаконно утримують в СІЗО, згадала й президента Росії Володимира Путіна.
"Якщо Путін хоче перемогти Україну – нехай спершу спробує перемогти мене. Але якщо він хоче миру й дружби між нашими народами, як стверджує, я готова зробити перший крок на шляху до цього. Моя свобода й буде тим першим кроком до миру і взаєморозуміння в Україні", – написала Савченко.
Надія знову нагадала, що звинувачення проти неї абсурдні, бо росіяни викрали її:
"Я вже була в полоні з годину, коли загинули ті російські журналісти. Я не бачила їх, і наші шляхи ніколи не перетиналися. Бойовики казали мені, що журналісти потрапили під вогонь своїх же "махновців". Слідчі знали про все від самого початку. І вони не мають нічого на мене! Просто думали, що це буде легко – "викрутити мені руки" й отримати ще одну зірку на погонах. Але цього не станеться".
30 березня Слідчий комітет РФ знову відмовив захистові Надії Савченко у зміні запобіжного заходу. Міністерство закордонних справ Росії не визнає міжнародний імунітет Надії як делегата ПАРЄ.












Коментарі