— Відколи почався ажіотаж, в аптеку не завозили ані противірусних препаратів, ані жарознижувальних. "Анаферон" дитячий є і все, — каже продавщиця державної аптеки в райцентрі Кам"янка на Черкащині. У приміщенні жодного покупця.
За 200 м приватна аптека "Оптфармація 2". Там черга. Восьмеро з 10 замовляють протизастудні, жарознижувальні ліки. Чоловік років за 60 просить аспірин, запитує про "Таміфлю".
— Він є тільки в лікарнях, — відповідає фармацевт.
Кам"янська райлікарня отримала 25 упаковок "Таміфлю". Головний лікар 47-річний Костянтин Тамко говорить, що препарат призначили двом пацієнтам. В одного була висока температура, в другого — пневмонія. Побоювань за їхнє здоров"я немає.
На Черкащину завезли 8480 упаковок "Таміфлю". Розподілили по райцентрах, мають розвезти по сільських амбулаторіях.
— Багато людей у паніці розбирають ліки про запас, бо, гляди, не буде, — розповідає Олександр, сімейний лікар із Черкас. Прізвища не називає. — Наші люди звикли до самолікування. А тепер за найменших ознак ідуть до лікаря, тому й статистика зростає. А тим "Таміфлю" завалили Україну. Кажуть — найефективніші ліки проти грипу. Але ж він має побічні ефекти — тошнота і рвота. Про це мало є в інструкції. А я скажу, це від того, що препарат по печінці нещадно б"є. Якщо в людини проблеми з печінкою, то, може, й узагалі протипоказаний. Тут є питання до виробника. Та офіційно з такими претензіями ніхто не виступить, бо сьогодні це державна політика в умовах епідемії.
У село Іркліїв Чорнобаївського району Черкащини "Таміфлю" ще не привезли.
— У нас хворих із підозрою на грип немає. Є кілька ГРЗ, але ситуація стабільна, — розповідає головний лікар Іркліївської лікарні Микола Козаченко, 63 роки. — Раніше "Таміфлю" продавали в аптеці, але його мало хто брав. Мабуть, через ціну 420 гривень.
Коментарі