Український центр незалежного оцінювання якості освіти оприлюднив результати тестування. Максимальну кількість балів — 600 — набрали троє українців. Одна з них — 17-річна львів"янка Світлана Паращак. Отримала по 200 балів з української мови та літератури, математики, біології. До тестів рік готувалася з репетиторами.
— Добре вчилася з першого класу, сумлінно виконувала домашні завдання. Останній рік лишень матеріал повторювала. В 11-му класі навіть час залишався, аби погуляти з друзями, морозива поїсти, — розповідає Світлана.
Після тестування випускниця щовечора з батьками переглядали результати на сайті Центру незалежного оцінювання якості освіти.
— Побачили їх десь о першій ночі, — продовжує. — Після тестів я одразу звірила свої відповіді з правильними. Знала, що не допустила жодної помилки.
Закінчила гімназію "Сихівська" із золотою медаллю, вчилася в гуманітарному класі.
— Вступати планую в медичний інститут. У мене батько — лікар-кардіолог. Ще з дитинства вражали білі халати, бездоганна лікарська чистота та фонендоскоп, — каже.
Світлана — єдина дитина в сім"ї. Її батько, 44-річний Ігор Паращак, керує представництвом американської фармацевтичної фірми "Пфайзер". Мати Лада Георгіївна, 38 років, працює вчителем біології та хімії в школі N84.
— Світланка закінчила музичну школу по класу фортепіано, — каже батько. — Дружина допомагала доньці з домашніми завданнями. Я більше займаюся донькою у вільний час. Граємо в шахи, ходимо в гори. Любить їздити в Карпати, Крим, Прагу, Єгипет. На вибір професії ми не впливали. Правда, я змалював їй реальну картину. Та будемо надіятися, за вісім років навчання українська медицина докорінно зміниться.
Результати зовнішнього оцінювання свідчать про низький рівень викладання і вивчення математики, фізики й англійської мови, каже голова Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.
Найліпші знання показали абітурієнти Києва, Львівської, Донецької і Дніпропетровської областей. Тут найбільше учнів отримали максимальну кількість балів, 200. Найгірші результати за цим показником у Чернівецькій, Кіровоградській областях та в Севастополі.
Ігор Лікарчук невдоволений, що університети не цікавляться найкращими абітурієнтами:
— Лише Києво-Могилянська академія попросила надати списки найкращих абітурієнтів. Вони готові зарахувати їх, навіть місця в гуртожитку приготували. Жоден інший університет із таким проханням не звернувся. Їм байдуже, кого брати на навчання.
Ірина РИБАКОВА
Коментарі