Одесита 29-річного Сергія Нежинського їжак укусив за палець. Чоловік хотів забрати тварину з дороги. Медики кажуть, укус небезпечний, може спричинити сказ.
— Три дні тому йшов вулицею в місті Южне Одеської області, — розповідає Сергій. — Побачив їжака серед дороги. Узяв під живіт, поніс на інший бік. Він скрутився в клубок та вкусив мене за палець на лівій руці.
Нежинський говорить, рана була невелика, крові мало.
— Прийшов на другий день по обіді до поліклініки Южного. Мене відразу відправили в лікарню. Налякали, що укус може спричинити сказ, а це смертельна хвороба.
У лікарні почали робити уколи для зміцнення імунітету. Призначили щеплення проти сказу.
— Знав, що їжак брудна тварина. Як щурі, кажани, — зауважує Сергій. — Але не думав, що все так серйозно.
Із його слів, почувається нормально. Трохи підвищилася температура, є слабкість. Лікарі сказали Сергіеві, що таких випадків за їхньої практики не було.
— Сказ небезпечний, бо це єдина недуга, від якої немає ліків, — пояснює Марія Катеринчук із Полтавської міської санепідемстанції. — Запобігти хворобі може лише щеплення. Потрібно пройти курс — шість-вісім щеплень. Їх роблять безкоштовно. Залежно від місця укусу захворювання може проявити себе за 30 або 90 діб. Найшвидше — при укусі в обличчя, найдовше — в стопу. Переносять сказ переважно хижаки.
В Україні за останніх 20 років зафіксували 48 випадків захворювання людей на сказ.
Коментарі