У неділю опівдні біля ресторану "Очеретяний кіт" у столичному Гідропарку близько двох десятків письменників влаштували купання. Окрім них, на березі ще з півсотні людей. Криги на воді немає, на вулиці -8°С.
— Це моє ювілейне десяте купання, — каже письменник і видавець 46-річний Дмитро Капранов. — Коли немає льоду, купатися холодніше. Під кригою вода тепліша.
— Тому, хто вперше купається, треба швидко одягатися. Бо перше купання, як революція — має бути швидким і організованим, — продовжує Дмитро Капранов. — Сьогодні вперше скупалася письменниця Оксана Куява. Хоча ще років п'ять тому в неї на це були круглі від подиву очі.
Із наплічника дістає дві пляшки коньяку і дві плитки чорного шоколаду з горіхами. Роздає всім по колу.
— Святий коньяк святій воді не завадить, — говорить.
Усі сміються. Співають "Нова радість стала". Чоловік у синій куртці закриває шаликом ніс.
— Ану, зніми негайно! Це ж нині стаття Кримінального кодексу! — жартує 46-річний Віталій Капранов, брат Дмитра.
Пляшка коньяку ще раз проходить по колу.
— Із головою ніколи не занурюємося. Не радимо купатися у трусах, купальниках. Так можна застудитися, — каже Дмитро.
Поет 47-річний Сергій Пантюк забігає у Дніпро із колегою Єлизаветою Стрий, 19 років. Тримаються за руки. Різко розвертаються й опиняються на березі. Інтенсивно розтираються рушником.
— Дуже круто. Спочатку холодно, потім ніби голками поколює тіло. Зараз тепло, — говорить Єлизавета.
Накидає капюшон із дублянки. Пантюк відпиває коньяк із горла:
— Купаюся з дитинства. Тільки в нас це називалося зимкуванням. Догола роздягалися й падали у сніг. А потім дивилися на відбитки тіла. Бабуся робила вигляд, що б'є. Але сама згадувала, як зимкувалася. Сьогодні п'ятий день, як у мене виявили передінфарктний стан. Зараз на лікуванні. Але попри те я тут. Казав: або я з води не вийду, або вийду здоровою людиною. Коньяк — неодмінна атрибуція купання. У жодному разі вино чи горілка. Саме в цьому напої є речовини, що ганяють кров по тілу. Закушувати треба чорним шоколадом.
Киянин 57-річний Олександр Мельник після купання фотографується з товаришем на тлі річки. Обоє одягли на голови металеві миски — на знак протесту проти закону Колесніченка-Олійника.
— Став купатися в ополонці, як чотири роки тому тричі попадав у реанімацію і рік пролежав у лікарні. Стало краще. Позаторік був мороз до мінус 20. Купався із дружиною, не захворіли, — каже Мельник.
8-річний Олександр забігає по груди у воду, тричі присідає так, що видно лише голову. Вибігає на берег.
— А-а-а-а! — кричить. Розтирається рушником.
— Він у нас — козак. Купаємо на Водохреще з 4 років. Уперше — в Кіровограді у спеціальному басейні для дітей. Тоді він плакав. А зараз сам хоче, — каже батько Віталій Денюк, 38 років.
— Вип'ю гарячого чаю й усе буде нормально. В такий день діти не хворіють, — клацає зубами хлопець. — У моєму класі лише я купаюся на Водохреще.
Меру Харкова прийшло відчуття очищення
Із політиків на Водохреще у святій воді купалися 50-річний Віктор Балога та 51-річний Геннадій Кернес. Колишній голова Адміністрації президента — у Дніпрі, мер Харкова — у Саржиному Яру. В соцмережі під фото з купання Кернес написав, що після процедури до нього прийшло відчуття очищення.
Традиція занурюватися у водойму на Водохреще стала поширеною серед політиків за президентства Віктора Ющенка. Нинішній глава держави цього дня ніколи не купався, як і його оточення. 19 січня Віктор Янукович на 10.30 приїхав до Києво-Печерської лаври на службу. З ним були прем'єр Микола Азаров, голова Ради нацбезпеки й оборони Андрій Клюєв, генпрокурор Віктор Пшонка, міністр енергетики Едуард Ставицький. На обід, влаштований намісником Лаври владикою Павлом, вони не залишилися.
Коментарі