Три дні небо Хмельниччини рясніло повітряними кулями. Проводили змагання з повітроплавання.
Виступали п"ять команд. Почали 22 лютого в Кам"янці-Подільському. Кулі стартували на території міста, а приземлилися за 7 км. Вище 350 м не піднімалися. За кожною рухався екіпаж в автомобілі. Його завдання — дістатися місця посадки, довезти кулю до місця збору.
— Широкому загалу малозрозуміло, що саме кулі виконують у повітрі, — розповідає спортивний директор змагань Ігор Лобашов. — Це спільна робота повітряної та наземної команд. Головне — не тільки злетіти й сісти, але й дружнінько зібрати кулю та доїхати до місця збору. А тут першим стає водій.
Попри снігову крупу, погода була літна. Пригоди почалися після старту. Куля кам"янецької команди "Огород" ледь не приземлилася на дев"ятиповерхівку. Але пілот Юрій Аносов увімкнув газову горілку на повну потужність і піднявся над дахом. Сів "Огород" посеред переораного поля.
— Класне було приземлення, — ділиться враженнями Тетяна Величко, пасажирка кулі. — Пролетіли над старим містом, над військовою частиною. А коли летіли над приватним сектором, на нас дивилися собаки і вили.
— Корзину трохи протягло, — каже Юрій Аносов. Чоловік працює начальником управління комунального майна Кам"янця-Подільського. Повітроплаванням займається 10 років, з них три роки пілотує.
На другий день змагань "Огород" дістався фінішу другим. Їх на 5 хв. випередила команда з Києва. Але за результатами трьох днів змагань перемогли все ж таки кам"янці.
Повітроплавання — дороге задоволення. Ціни на нові повітряні кулі стартують від 40 тис. євро. Наступні змагання проведуть улітку. Віце-президент Федерації повітроплавання України В"ячеслав Гардашник сподівається, що тоді у небо піднімуться жіночі екіпажі.
Коментарі