вівторок, 21 квітня 2015 06:10

Розкопки часів Київської Русі засипали землею

Знайдену під час розкопок на Поштовій площі вулицю часів Київської Русі засипали землею. Це зробили для порятунку цінних артефактів, розповідає археолог 65-річний Юрій ­Болтрик. Огороджена дерев'яним частоколом ділянка ймовірно належить до XI–XII ст.

— Знахідки потрібно було засипати, щоб вони не висохли. Оскільки там вологе дерево. У нинішній економічній ситуації ми не готові оперативно його рятувати або реставрувати. Це вимушене рішення, від бідності, — говорить науковець. — Доки там сиро — дерево живе. Як тільки висохне — конструкції розсиплються і пропадуть. Якщо навіть законсервувати тільки із зовнішніх сторін, ­усередині через висихання все ­перетвориться на пил.

Дерево треба акуратно витягнути, зафіксувати місця. Якимось чином його законсервувати. Можливо, у формальдегід (токсична хімічна речовина, використовують для консервації біологічних матеріалів, також для вироблення пластмаси. — "ГПУ"). ­Можна ­проварити в цукрі. Є технології заміщення. Залишається структура дерева, але клітини всередині заповнюються полімером, що зберігає форму й зовнішній вигляд знахідки. Але це все техноло­гічно складно і досить дорого. По-перше, потрібні досить великі ємності для знайдених конструкцій, по-друге, гроші. Тому поки що шукаємо більш-менш прийнятний варіант, як із цим вчинити, щоб не нашкодити.

Вулицю розкопали 27 лютого цьогоріч на глибині 7 м.

Зараз ви читаєте новину «Розкопки часів Київської Русі засипали землею». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути