У Росії намагалися затримати за тероризм колишніх українських бійців АТО Юрія Бондаря, Сергія Морозова і Станіслава Юркевича. Вони перебували в Москві на заробітках. Змогли втекти.
Чоловіків через посередників запросили працівники ФСБ. Запропонували роботу на будівництві, показували об'єкти — Комсомольську площу й аеропорт "Домодєдово". Водночас записували на камеру пересування бійців. ФСБ планувало звинуватити українців в тому, що нібито вони передають в Україну інформацію про російську інфраструктуру і планують теракт.
— Однак Бондар, Морозов і Юркевич відчули небезпеку й через знайомих у Москві втекли назад до України, — каже глава Служби безпеки України Василь Грицак, 50 років.
— Будь-які контакти з цією країною несуть загрозу для нашої безпеки, — говорить радник міністра оборони України 42-річний Юрій Бірюков. — Складно уявити, наприклад, єврейську родину, яка під час Другої світової поїхала б у Німеччину на заробітки.
— Такі ситуації — заслуга російської пропаганди. Їй підкоряються люди без жорсткої патріотичної позиції. Наприклад, деякі бійці, повертаючись після трьох років війни додому, бачать, що для решти людей війни немає, розчаровуються. В них складається думка, дарма були в АТО. Намагаються компенсувати втрачений час фінансовим достатком. Часто не знаходять роботу в Україні й піддаються таким запрошенням. Але їхати в Росію — не вихід. Бо ж ворожа держава таким способом переманює українців, — розповідає 28-річний Юліан Матвійчук, колишній боєць "Азову". — Держава має не пускати такі ситуації на самоплив. А створювати умови для трудотерапії — відкривати спеціальні центри, де роботодавці пропонуватимуть вакансії атошникам.
Коментарі