Родичі зниклих безвісти отримуватимуть пенсію у зв'язку з втратою годувальника. Право на виплати набудуть після внесення інформації про зникнення людини.
— Отримати пенсію можуть діти зниклого безвісти годувальника, чоловік, дружина, батьки, якщо мають інвалідність або досягли пенсійного віку, — каже міністерка соціальної політики Марина Лазебна, 46 років. — А також інші родичі незалежно від віку та працездатності, якщо вони не працюють і доглядають за дитиною годувальника до досягнення 8 років.
Про зникнення людини треба повідомляти у державні органи. Звернутися можна до Національного бюро пошуку зниклих безвісти, Офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Міністерства внутрішніх справ, поліції, Червоного Хреста та Служби розшуку дітей.
— Людина набуває статусу зниклої безвісти з моменту подання заяви про її розшук або за рішенням суду, — говорить помічник адвоката кримінальної практики Євген Скуратівський. — Статус зберігається до припинення розшуків. Відповідно весь цей час родичам платитимуть пенсію. Якщо людина зникла у зв'язку зі збройним конфліктом чи воєнними діями, вона отримує статус зниклої за особливих обставин. Оголошення людини померлою не припиняє її розшук, доки не встановлять її місце перебування чи поховання. Будь-яка людина має право вимагати правдиву інформацію про долю родичів, які зникли безвісти.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну майже 5 тис. людей вважали зниклими безвісти. 2870 осіб уже знайшли.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі