пʼятниця, 30 грудня 2016 06:35

Приватбанк продали за гривню

З початку року Нацбанк ліквідував 20 банків. На 1 грудня їх залишилося 98.

Увечері 18 грудня Кабмін і Рада нацбезпеки прийняли рішення націоналізувати Приватбанк. Він перейшов у власність держави. Фонд гарантування вкладів продав 100% акцій фінустанови Міністерству фінансів за 1 грн.

Клієнтами Приватбанку є 20 млн українців. У перші дні після оголошення про націоналізацію біля відділень банку та банкоматів утворилися черги. За день із рахунків знімали по 2 млрд грн.

— Рішення про добровільну й мирну передачу банку у володіння державі було прийнято в той момент, коли ми зрозуміли, останню інформаційну атаку ми можемо не пережити. Постраждають клієнти, — говорить Олег Гороховський, екс-заступник голови правління Приватбанку.

— Держава повністю гарантує збереження коштів. До банку прийде сильна управлінська команда. Згодом цю фінустанову зможемо продати, — каже голова Нац­банку Валерія Гонтарева, 52 роки.

— Після націоналізації Приватбанку отримали фактично державну банківську систему. Близько 52% активів у руках держави, — розповідає радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ. — 2016 року вперше в Україні прийняли закон під вкладників конкретного банку. Зокрема "Михайлівського". Цим не стільки допомогли вкладникам, скільки замаскували прорахунки й відповідальність державних регуляторних органів. Замість пошуку винних у банкрутстві банку, проблему заливають грошима з бюджету. Повне гарантування вкладів поширили на всі державні банки. Раніше її мав тільки Ощадбанк. Є 240 мільярдів гривень на депозитах фізичних осіб, які треба гарантувати. Це понад 10 відсотків ВВП. Фантастична гарантія.

Зараз ви читаєте новину «Приватбанк продали за гривню». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути