З початку року Нацбанк ліквідував 20 банків. На 1 грудня їх залишилося 98.
Увечері 18 грудня Кабмін і Рада нацбезпеки прийняли рішення націоналізувати Приватбанк. Він перейшов у власність держави. Фонд гарантування вкладів продав 100% акцій фінустанови Міністерству фінансів за 1 грн.
Клієнтами Приватбанку є 20 млн українців. У перші дні після оголошення про націоналізацію біля відділень банку та банкоматів утворилися черги. За день із рахунків знімали по 2 млрд грн.
— Рішення про добровільну й мирну передачу банку у володіння державі було прийнято в той момент, коли ми зрозуміли, останню інформаційну атаку ми можемо не пережити. Постраждають клієнти, — говорить Олег Гороховський, екс-заступник голови правління Приватбанку.
— Держава повністю гарантує збереження коштів. До банку прийде сильна управлінська команда. Згодом цю фінустанову зможемо продати, — каже голова Нацбанку Валерія Гонтарева, 52 роки.
— Після націоналізації Приватбанку отримали фактично державну банківську систему. Близько 52% активів у руках держави, — розповідає радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ. — 2016 року вперше в Україні прийняли закон під вкладників конкретного банку. Зокрема "Михайлівського". Цим не стільки допомогли вкладникам, скільки замаскували прорахунки й відповідальність державних регуляторних органів. Замість пошуку винних у банкрутстві банку, проблему заливають грошима з бюджету. Повне гарантування вкладів поширили на всі державні банки. Раніше її мав тільки Ощадбанк. Є 240 мільярдів гривень на депозитах фізичних осіб, які треба гарантувати. Це понад 10 відсотків ВВП. Фантастична гарантія.
Коментарі