Магазин "Санахант", де продають товари понад 200 всесвітньо відомих брендів, розташований на вул. Грушевського, 8, неподалік Кабінету Міністрів. Тут одягаються урядовці, народні депутати, зірки шоу-бізнесу.
Крамницю 1998 року відкрила Оксана Мороз-Хант. Преса пише, що вона входить до сотні найвпливовіших жінок України. Магазин став першим мультибрендовим бутиком у країні. Займає 7 тис. "квадратів" у чотириповерховому особняку XIX ст.
— Вибачте, але ми зараз закриті, — у другій половині дня охоронець заступає шлях. — Обслуговуємо наших спеціальних клієнтів.
— А що потрібно, аби стати вашим спеціальним клієнтом? — питаю.
— Дуже багато, — сміється охоронець. Досередини не пускає.
Тут продають чоловічий, жіночий, дитячий одяг і взуття, прикраси, парфуми, косметику, товари для дому. Можна знайти товари брендів "Александр Макквін", "Діор", "Прада", "Стелла Маккартні", "Бріоні", "Дольче і Габбана", "Ніна Річчі", "Норма Камаллі", "Йодзі Ямамото", "Живанші", "Армані", "Версаче", "Вікторія Бекхем" тощо.
Перед другим візитом телефоную до адміністрації закладу і перепитую, чи можна буде відвідати бутик за годину.
— Просто скажите, что вы клиент, — радять там.
Охоронець знову забороняє зайти.
— У нас особливий магазин, і клієнти приходять лише за спеціальними запрошеннями, — говорить.
— Я телефонувала до керівництва, і мені дозволили прийти. Хочу подивитися прикраси, шукаю подарунок мамі на ювілей, — відказую.
— Тут ціни — п'ятизначні, ви знаєте про це? — охоронець пробігає поглядом по моїх небрендових берцях і джинсах. Просить чекати біля дверей і йде до сусідньої кімнати. Повертається з жінкою-консультантом. Вона перепитує, навіщо я прийшла. Зникає на кілька хвилин.
У інтер'єрі бутика багато скла та світла. Через вітрини та полиці, дзеркальні поверхні на стелі приміщення здається більшим. Лунає ненав'язлива музика. Повітря трохи ароматизоване. Весь персонал вбраний у чорне. Черг перед касами немає. По мене вертаються і супроводжують на другий поверх. Підводять до двох відділів із прикрасами і залишають на дівчат-консультантів.
Біля товарів не зазначені ціни. Працівники говорять, що вони — від 4 тис. до 100 тис. грн за прикрасу. З-поміж металів переважає золото. Супроводжують до іншої кімнати, показують також біжутерію. Весь час стоять поруч. До виходу також проводять.
Для дому в "Санаханті" можна придбати посуд від "Фаберже", арт-вази від Жана-Клода Наварро, а також сервізи, вази, підсвічники, іграшки з натурального хутра та інше.
На четвертому поверсі є ресторан і галерея сучасного мистецтва. У меню — європейська, китайська, тайська, італійська, мексиканська, українська кухня. Тут можна замовити як котлету по-київськи з картопляним пюре, так і лобстера, королівські креветки або каре ягняти.
У галереї влаштовують виставки робіт сучасних митців, світські заходи. Також тут можна придбати рідкісні книжки, видані малими накладами.
У крамниці діють сезонні знижки. Після Нового року ціни падають до 70%.
"В среднем стоимость вещи там умножают на два, а во время скидок продают по начальной цене", — пише в інтернеті на форумі "Какработа" користувач під ніком Kruta.
На сайтах із пошуку роботи колишні працівники "Санаханту" розповідають, що в магазині часто змінюються працівники.
"Общаться относительно работы сотрудники предпочитают за стенами здания, так как у всех на уме, что их прослушивают. Каждый примерно раз в полгода проходит детектор лжи", — пишуть у відгуках.
Коментарі