— На Москву, — каже чоловік років 40, закинувши на плече ПЗРК (переносний зенітний ракетний комплекс. — "ГПУ"). — Такий легенький — іграшка. Мабуть, зі склопластику.
— Вони одноразові, — пояснює солдат, який охороняє зброю. — Якщо вистрелити вдруге, може розірвати людину, що стріляє.
У суботу у столичному Музеї історії Великої Вітчизняної війни відкрили виставку доказів російської агресії. Більшість зброї привезли зі Слов'янська. На столах у ряд лежать міномети, гранатомети, вогнемети, протитанкові гвинтівки, "фаготи". На тягачах — відбиті в терористів танк Т-64, самохідна гармата "Нона" без гусениць. А також машина залпового вогню "Град". За екскурсоводів — солдати президентського полку. Зброю дозволяють брати до рук, фотографуватися.
— РПГ роблять тільки в Росії, це явний доказ вторгнення, — каже солдат 20-річний Володимир Дикун. — Машини "Град" і "Нона" теж російські, у нас такого нема.
— Один залп "Граду" накриває 14 гектарів, — долучається до розмови киянин 28-річний Вадим Москаленко.
До 20-річного Ігоря із президентського полку вишиковується черга хлопчиків, щоб "вистрелити" з гвинтівки. Замість пострілів чути клацання.
На столі розкладені ПЗРК. На одному з ракетних комплексів маркером написано "За Медведя". Ймовірно, терорист хотів помститися за убитого товариша на прізвисько Медведь.
— Якщо захопив ціль, усе — вона від нього не втече, — розказує про ПЗРК Ігор. — Снаряд іде на тепло.
— На цій зброї російське маркування, — каже полковник у відставці 54-літній В'ячеслав Карнаухов. — А ось кабель для телефону, на якому написано "Ростов. Росія". Ех, сам поїхав би на Донбас, але за мною треба цілий взвод медиків тягти.
Напередодні виставку зброї та російські паспорти терористів показали послам інших держав.
Коментарі