— Если человек умер во время комендантского часа, нужно ждать утра, — каже 28-річна Тетяна Андрощук з окупованої Макіївки Донецької області. — Має приїхати поліція, зафіксувати, що людина померла власною смертю.
Удень так званих поліцейських чекають по кілька годин.
— Вимагають паспорт померлого і того, хто їм дзвонив, — продовжує Андрощук. — Забирають телефони, риються в контактах і фотографіях, переписують.
Після висновку поліції родичі їдуть до амбулаторії, де людина стояла на обліку. Беруть довідку, відносять у РАЦС, де виписують свідоцтво про смерть.
— На процедуру йде день, — говорить 52-річна Олена Матвійчук з окупованої Хрестівки Донецької області. — Забирають український паспорт померлого й видають свідоцтво. З ним можна отримати допомогу в пенсійному фонді. З січня вона становить 2180 гривень.
Померлого ховають і справляють поминальний обід.
У соціальних мережах перевізники пропонують вивезти померлих на неокуповану територію. Для цього вимагають свідоцтво про смерть.
— Но без решения межведомственного штаба по Covid-19 транспортировать тела нельзя. Боевики должны дать разрешение, — говорить 29-річний Владислав Морозов із Донецька. — Штаб збирається у понеділок, середу та п'ятницю. Якщо дозволили, можна везти через український блокпост. Із труною вирушає тільки водій. Одна машина з померлим їде до нульового блокпосту. Потім друга забирає труну і везе на територію України. Супроводжуючих не можна брати. Хтось із родичів має бути на неокупованій частині. Все разом коштує від 15 тисяч гривень.
Коментарі