Податківці почали застосовувати новий спосіб із пошуку громадян, що мають тіньові доходи.
— Моніторимо в газетах оголошення про надання різних послуг — нянь, гувернанток, репетиторів, ремонтників, екстрасенсів. І не тільки від найманих працівників, але й від працедавців, — каже 31-річний Олександр Клименко, заступник голови Державної податкової служби. — Дивитимемося за ідентифікаційним номером, якщо людина довгий час ніде не працює, не перебуває на обліку і не декларує своїх доходів, вияснятимемо — може, просто не вважає потрібним повідомити нам про свою роботу.
— Це автоматично збільшить вартість послуг людей, які дають у газету оголошення, — говорить 41-річна Інеса Кравець, репетитор з іноземних мов. — Якщо зараз один урок обходиться мінімум у 60 гривень, то при офіційному працевлаштуванні він коштуватиме 100.
Інеса Кравець пояснює, що потрібно буде оформитися приватним підприємцем чи взяти патент, сплачувати податки з додаткового доходу чи внески з роботи за сумісництвом, консультуватися з правниками тощо:
— Я так розумію, якщо беру учня на репетиторство, то маю заключити договір на надання послуг із його батьками. Тому без допомоги юриста не обійтися.
Черкасець Володимир, 35 років, дає в газету оголошення "Чоловік на годину", робить дрібні ремонти.
— Буду, наверно, выезжать только к постоянным клиентам, — каже. — А що робити? У мене за вчора одне замовлення було — розетку полагодити. Взяв 60 гривень за це. Мене жінка з дому вижене, якщо ще половинитиму ті копійки.
Коментарі