10 біґбордів із назвами підприємств, які виплачують зарплату нижче встановленого державного мінімуму, розмістили на вулицях Харкова та найближчих районів.
— Ми хочемо, щоб було соромно платити копійчану зарплату, — каже російською віце-губернатор Юрій Сапронов. — Через зарплати у конвертах бюджет щороку недоотримує близько 90 мільйонів гривень на рік у вигляді податку на прибуток. А це невідремонтовані дороги, дахи, ліфти і, зрештою, мала пенсія у майбутньому.
Дані щодо рівня зарплат обласній адміністрації надала податкова служба.
— Ну а далі ми самі аналізували. Якщо на підприємстві працюють 270 чоловік, його річний оборот — 130 мільйонів гривень, а офіційна зарплата — 740. То про що це говорить? — сміється Юрій Сапронов.
Ефект від агітації очікують за місяць.
— Та зараз, як тільки плакати з'явилися, рівень прибуткового податку зріс на 22 відсотки, — додає. — За три тижні ми плануємо замінити ці борди новими — з іншими назвами підприємств. Загалом проаналізували діяльність 35 тисяч компаній. "Чорну" зарплату платять на кожному сьомому.
— Виявити і довести, що зарплата у конверті, дуже важко, — каже Яна Михайлова, спеціаліст обласної податкової адміністрації. — Такі свідчення нам дають працівники, коли їх аж зовсім допікає керівництво.
До суду поки що жодне підприємство з "дошки ганьби" не подавало.
— Якщо ми платитимемо "білі" зарплати, то треба буде закриватися. Уявіть собі, з кожної сотні ми маємо віддати майже 60 гривень податків, — говорить Олександр Красіков, директор приватної меблевої фірми "Комір". — Таку розкіш, як "білі" зарплати, можуть дозволити собі лише дуже крупні корпорації, які мають мільйонні оберти. Та й ті ховаються.
— Я отримую "чорну" зарплатню. А що робити? Діватися ніде, — розповідає менеджер з продажу Юлія. — А роботодавці — з ними довго не посперечаєшся. Не хочеш працювати, йди геть. Заздрю тим, хто має "білий" дохід. Тепер це вважають майже елітною роботою. Про майбутню пенсію намагаюся не замислюватися.
Коментарі