пʼятниця, 27 лютого 2015 05:55

"Підкріплення обіцяли по телевізору, реально його не було"

Автор: ФОТО З САЙТА www.tsn.ua
  Микола Колесник: ”Не мали зв’язку не те що з Генштабом — навіть між опорними пунктами”
Микола Колесник: ”Не мали зв’язку не те що з Генштабом — навіть між опорними пунктами”

— Домовляємося, як забрати два "Урали" наших убитих пацанів. Там 40-й батальйон і 128-ма ­бригада. У полях багато лишилося, — каже 47-річний Микола Колесник із Кривого Рогу на Дніпропетровщині. Він є куратором 40-го батальйону "Кривбас".

22 лютого звільнили 83 бій­ців підрозділу, які потрапили в полон під Дебальцевим на Донеччині. 10 вважають зниклими безвісти, 21 загинув.

Чому бійці потрапили в полон?

— Вони стояли на крайніх опорних пунктах. Спочатку їх оточили з трьох сторін. Хлопці трималися. Потім перестали підвозити припаси. Останній тиждень вони нічого не отримували. Командири розписували боєкомплекти й резерви — продукти, воду, щоб протриматися. Відстріляли всі патрони. Щоб зберегти особовий склад, прийняли єдине правильне рішення — здатися. Засуджувати їх не можна. Не кидатися ж із лопатами на танки. Підкріплення обіцяли по телевізору, реально його не було.

Генштаб заперечував існування Дебальцівського котла. Чи можна було уникнути оточення?

— Треба було оперативно моніторити обстановку: якими силами атакує противник, скільки броньованої техніки підійшло. Хлопці билися — палили танки, підривали БМП, знищували бойовиків. Коли після оголошення перемир'я артилерія замовкла, прикриття не було. А протистояти з кулеметами, гранатометами і стрілецькою зброєю проти артилерії і броньованої техніки противника нереально. Не мали зв'язку не те що з Генштабом — навіть між опорними пунктами.

Офіційно кажуть, що армію забезпечують краще, ніж на початку антитерористичної операції.

— Подивіться на фото хлопців, які вийшли з Дебальцевого. Вони в канадській зимовій формі, американських теплих берцях? Кевларових касках? Чудових бронежилетах? По телевізору кажуть — боєкомплекти й форму роздали, по кілька комплектів на бійця. А військові говорять: що далі від лінії фронту, то краща форма і спорядження. Але наша армія б'ється. Говорив із хлопцями. Кажуть: Колю, ми можемо воювати, бити бойовиків, вони вояки — ніякі. Але чому в нас нема достатньо броні, боєкомплектів, артилерія не працює? Про це говорять командири опорних пунктів, відділень, рот. Це ті люди, які роблять цю війну. Стоять три одиниці техніки — одна не стріляє, друга не їздить, третя не їздить і не стріляє. А задачі ставлять, як на справну.

Чим ситуація під Дебальцевим відрізняється від тієї, що була в Іловайську?

— Цього разу можна було стріляти у відповідь. Якби в Іловайську могли, то втрат було б менше, полонених. Для мене нема Дебальцівського плацдарму. Для мене є Дебальцівський котел. Говорив із бійцями. Організований відхід? Отримали наказ — за 10 хвилин зібратися і відходити. Відступальна операція за 10 хвилин не готується, коли виходять тисячі людей. Хлопці пробивалися з боєм. Вийти вдалося завдяки досвіду й імпровізації командирів.

Можна було втримати місто?

— Ні. Про це говорили всі аналітики й військові експерти ще два місяці тому. Якби бійців вивели раніше, ми б устигли перегрупувати сили, закріпитися і вдарити в іншому місці.

Зараз ви читаєте новину «"Підкріплення обіцяли по телевізору, реально його не було"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути