Ексклюзиви
середа, 18 липня 2012 00:00

Павлові Камишанову заборонили голодувати
6

Сергій Свідзінський. Учасник безстрокової акції протесту, який голодував під Українським домом у Києві проти ”мовного” закону і через погіршення здоров’я потрапив до лікарні.
Фото: ФОТО: Вікторія ПРИШУТОВА
Катерина Аврамчук. Учасниця безстрокової акції протесту, яка голодувала під Українським домом у Києві проти ”мовного” закону і через погіршення здоров’я потрапила до лікарні.
Ольга Довганюк. Учасниця безстрокової акції протесту, яка голодувала під Українським домом у Києві проти ”мовного” закону і через погіршення здоров’я потрапила до лікарні.
Петро Шкутяк. Учасник безстрокової акції протесту, який голодував під Українським домом у Києві проти ”мовного” закону і через погіршення здоров’я потрапив до лікарні.
Анна Ющенко. Учасниця безстрокової акції протесту, яка голодувала під Українським домом у Києві проти ”мовного” закону і через погіршення здоров’я потрапила до лікарні.

11-й день триває голодування біля столичного Українського дому. Від їжі відмовилися 12 людей. Вони вимагають скасувати мовний закон Колесніченка — Ківалова.

У вівторок уранці на сходах близько трьох десятків протестувальників. Ліворуч, біля кухні, жінки дають двом чоловікам булочки з родзинками. Олександр Власюк, відомий як Сашко Лірник, читає п'ятьом студентам свій новий сценарій. Вони п'ють із разових стаканів яблучний сік. По центру активісти обладнали бібліотеку — стелажі з книжками та журналами. Там лежить збірка оповідань Юрія Винничука "Груші в тісті", книжка Володимира Самійленка "На печі". Поряд роздрукований на принтері напис: "Бібліотека працює до останньої книжки. Безкоштовно".

Голову "карематного містечка" голодувальника з Івано-Франківська 31-річного Петра Шкутяка у понеділок забрала "швидка". Він голодував 10 днів. Передав свої повноваження Оксані Неживенко.

Через акцію під Українським домом здійнялася хвиля протестів за кордоном, розповідає голодувальник Олег Веремієнко:

— Українська діаспора в Америці стала на диби. У Чикаго була величезна демонстрація  під українським посольством із закликами до Януковича не чіпати мову. Студенти українського походження Кембриджського університету зробили фільм на захист мови і виставили на "Ютуб". Протести пройшли у столицях Чехії, Франції, Аргентини та Бразилії. До нас телефонують і пишуть з-за кордону — готові надати фінансову допомогу. Ми попросили каремати, парасолі, дощовики. Сьогодні прийшли п'ятеро здоровенних чоловіків із громадської організації афганців "Ніхто, крім нас". Сказали: "Якщо хтось чіпатиме — телефонуйте".

Із правого боку містечка розташований медпункт. На столі під пляжною парасолею стоять дві півторалітрові пляшки води та електронний тонометр. За столом сидить 73-річний Віталій Надточій із Київщини, психотерапевт за фахом. Він найстарший учасник акції, без їжі шість днів. Разом із фельдшером та медсестрою оглядає голодувальників, міряє тиск, пульс.

— Під час голодування притуплюється пам'ять. Критичний період наcтає на сьомий-десятий день, — каже Віталій Надточій. — При голодуванні треба ставити клізми, приймати ванни температурою 38 градусів. У нас немає таких умов. Навіть туалетів позбавили — це прирівнюється до тортур. А ліків достатньо, он ціла сумка, — показує на білу торбу.

Медпункт приймає рішення викликати "швидку", коли голодувальник непритомніє чи має слабкий пульс і низький тиск, при загальній інтоксикації.

— Голодувальник непритомніє, якщо не дотримувався правил. Не приймав гідрокарбонатної лужної води — нею нейтралізують кислотність. Погіршує стан і затяжна спека. Але сьогодні похолодало. Вночі було дуже холодно, я спав усього 2 години, — продовжує Віталій Надточій.

Гукає 26-річного Ігоря, міряє тиск: 100 на 70, це нижня межа норми.

— Спершу я просто протестував. А коли двох чоловіків забрала "швидка", зрозумів, що мушу теж голодувати. Триматимусь, скільки зможу, — пояснює Ігор. — Батько тут підтримує мене, сам не голодує. Мама в Італії на заробітках, їй сьогодні 53 роки. Мені складно, але я борець, — Ігор насуває картуз на очі.

Він родом із міста Заліщики на Тернопільщині. Взяв відпустку на роботі, до Українського дому приїхали з батьком 8 липня. Без їжі другий день, якщо витримає три —  його приймуть офіційно до списку голодувальників.

Від початку акції протесту до лікарні потрапили п'ятеро голодувальників: Анна Ющенко, Катерина Аврамчук, Ольга Довганюк, Сергій Свідзінський та Петро Шкутяк. Орест Винницький із Тернопільщини змушений був відмовитися від акції й поїхав додому через хворобу дружини.

61-річному Павлові Камишанову з міста Добропілля Донецької області заборонили голодувати. Він має другу групу інвалідності. Брав участь у пікетах чорнобильців під Верховною Радою. На його очах у наметі в Донецьку загинув шахтар-пенсіонер Геннадій Конопльов.

— Протестую тут за весь Донбас. У нас у городі, як кучкуються люди, то забувають прізвище Янукович. Кажуть на нього — Бандюкович. Ті люди, які піддержують Януковича, — дуже заможні.

Зараз ви читаєте новину «Павлові Камишанову заборонили голодувати». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

16

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

23.11.2010 13:50:0022293.72.181.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
А чи багато укрїнців їде туди? Для жидів зроблено це
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути