Партизанів підозрюють у крадіжці 80 тисяч гривень
10 народних депутатів готові взяти на поруки партизанів із групи "Равлик". Ініціатором став Семен Семенченко із "Самопомочі". Підписали звернення до Міністерства внутрішніх справ Ігор Луценко з "Батьківщини", Єгор Фірсов, Артур Герасімов, Олег Петренко та Дмитро Лубінець — із "Блоку Петра Порошенка", Наталія Веселова — із "Самопомочі" та позафракційний Сергій Тарута.
Трьох членів партизанської групи "Равлик" і шістьох добровольців батальйонів "Свята Марія" та "Азов" звинувачують у розбійному нападі. 8 травня їх затримали міліціонери на агрофермі у селищі Євгенівка Великоновосілківського району Донецької області.
— Дізналися через працівників, що там є склад зброї. Приїхали туди, знайшли гранатомети "Муха" й вибухівку. Викликали міліцію, — розповідає волонтер Данило Ковжун, 34 роки. — П'ятьох охоронців, які чинили опір, затримали. Міліціонери приїхали і почались якісь слідчі дії. А через пару годин заявили, що з сейфа зникло 80 тисяч гривень. Тоді й викликали ще купу оперативників, у тому числі контррозвідку. Почали наїжджати на добровольців, потім роззброїли й пов'язали. А гроші нібито знайшли під час обшуку машини одного з добровольців. П'ятьох сєпарів відпустили і зробили потерпілими.
— Партизани з групи "Равлик" на ферму поїхали допомогти іншій групі добровольців перевірити об'єкт, — розповідає адвокат Дмитро Коробко. Він захищає затриманих у суді.
— "Равлики" допомагали СБУ виявляти та затримувати сепаратистські групи, російських диверсантів. Передавали розвідці інформацію. Всі члени групи — мешканці Донецької області, — говорить волонтерка 30-річна Олена Федотова. Вона переселенка з Донецька, живе зараз у Києві. — Кількість групи назвати не можу, бо частина загону зараз перебуває на окупованих територіях.
На агрофермі міліціонери затримали донеччан 21-річного Богдана Чабана, 33-річного Бориса Овчарова та 20-річного Олександра Крюкова.
Богдан Чабан був наймолодшим підприємцем обласного центру. У 19 років відкрив кав'ярню "Изба-читальня". 2012 року був прес-секретарем місцевого фан-кемпінгу, коли Україна приймала футбольний чемпіонат. Після початку окупації Донбасу вступив до добровольчого загону "Шахтарськ", був у ньому три місяці, поки підрозділ не розформували. Потім служив у 5-му батальйоні територіальної оборони.
— В марте 2014-го Богдан был первым, кто поддержал предложение выйти на протест против сепаратизма. Он стал одним из организаторов нашего движения "Донецк — это Украина". Паралельно с группой донецких парней начал партизанить, — каже Ірина Берг, 33 роки, із Донецька. — Спочатку вночі клеїли листівки. Потім зробили трафарети, розписували місто патріотичними символами й написами. Відловлювали агресивних сепаратистів.
Борис Овчаров також підприємець. Служив у батальйоні "Азов". Брав участь у штурмі Маріуполя, побував в Іловайському котлі. Після цього перейшов до батальйону ОУН. Торік восени воював у селі Піски поблизу Донецького аеропорту. Внесений до списку "Народних героїв України" — неофіційної нагороди, яку вручають волонтери.
Третій затриманий — Олександр Крюков — брав активну участь у проукраїнських мітингах.
— Я помню его по украинским митингам в Донецке. Скромный, тихий парень. Никогда бы не подумал, что он пойдет на войну, станет партизаном, — каже донецький блогер Денис Казанський.
Коли група сформувалася й виникло питання про назву, Богдан запропонував: "Продвинуті донецькі хлопці". Якось одна волонтерка подарувала йому на удачу великого плюшевого равлика. Партизани пообіцяли цій жінці, що сфотографують іграшку в різних місцях Донбасу. Є фото з нею в аеропорту, при в'їзді в Донецьк, в інших гарячих точках. Згодом групу почали називати "Равлики"
Данило Ковжун, 34 роки, волонтер. Допомагає партизанам.
Коментарі