Якісне вино можна виготовити тільки в добрих санітарних умовах, вважає винороб Олександр Ковач. Він радить, на що треба звернути увагу.
— Температура бродіння має коливатися в межах 17–23 градусів. Не можна залишати на вулиці ємності з суслом, в якому вже почалося бродіння. В осінні дні різниця денної і нічної температури велика — це буде гальмувати процес бродіння, розвиватимуться небажані бактерії.
— Не наливайте сусло для бродіння в ємність доверху. Залиште 10–15 відсотків для піни, щоб її не виганяло. Обов"язково ставте гідрозатвори, щоб у кінці бродіння туди не потрапляв кисень.
— Через місяць стягніть вино з осаду. Так називають процедуру, під час якої частину вина без осаду переливають через трубочку в іншу посудину. Ємність добре промийте, закуріть сірчаним гнітом і налийте вино знову.
— У приміщенні, де зберігаєте вино, не припустимо тримати овочі — картоплю, капусту, моркву. Але можна держати фрукти — яблука, груші, сливи. Тоді напій менше хворітиме.
Залиште 10–15 відсотків для піни
— Якщо вино при бродінні вилилося з бочки, не полінуйтеся вимити і протерти насухо, щоб не плодилися оцтові бактерії, які псують напій.
— Якщо нема можливості розлити велику діжку в менші ємності, тоді кожного разу шланг, яким стягуєте вино, мийте до процедури і після. Щоб напій не переокислився, можна використати спеціальні нерозчинні таблетки антифлор, які "в"яжуть" кисень на поверхні.
— Через 2,5–3 місяці ще раз стягніть вино з осаду, діжку так само добре промийте і закуріть.
Коментарі