Ідея блокування окупованого півострова силами громадськості ще місяць тому багатьом здавалася вдалою. Вона дискредитувала окупаційну владу, показувала ступінь залежності від України і додавала головного болю Москві. До офіційного Києва при цьому — жодних претензій: наші громадяни мають право на мирні протести.
Після пошкодження опор ЛЕП у Херсонській області та заяви протестувальників про недопущення відновлення енергопостачання півострова ситуація змінилася. У понеділок вранці надійшло повідомлення про бойову готовність російських військ на українському напрямку. До лінії розмежування Криму і материкової України впритул підійшли понад десяток танків, розгорнуто установки залпового вогню "Град". Водночас із Білокам'яної пролунала погроза знищити "Правий сектор" і кримських татар, які влаштували енергетичну блокаду.
"З терористами ми ні про що говорити не будемо, — заявила член Ради Федерації Ольга Ковітіді. — Їх треба знищувати. Вони (влада й жителі України. — "ГПУ") повинні розуміти, що Росія з ними не жартуватиме".
Путін завжди посилається на світову практику. А вона така: якщо країна не здатна або не має бажання усунути небезпечне джерело тероризму чи іншої загрози, це роблять сусіди або країни, проти яких ця загроза спрямована. Так чинить Ізраїль, завдаючи авіа- та ракетних ударів по території сусідніх арабських країн. За цією ж логікою США бомбардували Ірак.
Якби блокаду Криму оголосив офіційний Київ, Кремль не мав би права на претензії — йде війна на Донбасі, причетність до якої він не заперечує. Проте на енергетичну безпеку підконтрольних Московії територій замахнулися кримські татари і "Правий сектор", визнаний у РФ терористичною організацією. Для Путіна це — більш ніж привід для втручання.
Що це буде: танкова атака, локальний ракетний удар по табору наших протестувальників чи, може, московіти захочуть узяти під охорону всю ліню ЛЕП — від електростанції до півострова?
Настав момент, коли влада має перестати відмежовуватися від блокади анексованого Криму.
Коментарі