Програма медичних гарантій для населення запрацює у квітні цьогоріч. На неї з бюджету виділили 72 млрд грн. Шість видів допомоги надаватимуть безкоштовно — первинну, спеціалізовану, амбулаторну, госпітальну, паліативну й реабілітаційну.
Програму запустять у рамках другого етапу медичної реформи. Лікарні, що укладуть договори із Національною службою здоров'я України, отримуватимуть від неї кошти. Суми залежатимуть від кількості пацієнтів, яким там надали допомогу.
Для цього медичні заклади мають бути комп'ютеризовані й оснащені новим обладнанням.
— У галузі охорони здоров'я уряд визначив амбітні цілі. Вперше вони людиноцентристські, — говорить прем'єр-міністр Олексій Гончарук, 35 років. — Важливо, щоб люди отримували якісну та вчасну допомогу в лікарнях і мали доступ до гарантованих державою послуг.
За підвищеними тарифами НСЗУ компенсуватиме медзакладам лікування інсультів та інфарктів. Також більше платитимуть за пологи і ранню діагностику раку.
Допомогу надаватимуть безкоштовно за направленням сімейного лікаря або педіатра, з яким у пацієнтів підписані декларації. Без нього безоплатно лікуватимуть при невідкладних станах.
Коментарі