За три дні в касах Львівського драматичного театру ім. Заньковецької розкупили квитки на зустріч із поетесою Ліною Костенко, яка відбудеться 15 лютого. Захід проводять у рамках всеукраїнського туру. В усіх містах запрошення безкоштовні.
Квитки продавали за ціною від 30 до 100 грн. Місцеві влаштували скандал. Мовляв, керівництво театру хоче нажитися на приїзді письменниці. В ситуацію втрутився голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, 46 років. Доручив чиновникам обласного управління культури з'ясувати, чому так сталося.
— Подивіться, який обідраний той театр, — говорить студент Микола Трофимук, 20 років. — Перед туристами стидно. Держава їм грошей не дає, мусять якось викручуватися.
— Із 1989 року всі вечори "заньківчан" є платними. Будь то в нас у гостях президент чи письменник, — розповідає 51-річний Андрій Мацяк, директор закладу. — До мене вчора зателефонував директор Рівненського театру. Сказав, ми молодці, що продаємо квитки. Мовляв, так зможемо контролювати потік людей, які хочуть потрапити на вечір. У Рівному роздавали безкоштовні запрошення. То ж там просто була навала. Знехтували всіма протипожежними заходами.
Зібрані за вечір кошти планують витратити на постановку нової вистави головного режисера театру Федора Стригуна — "Невольник" за п'єсою Марка Кропивницького. Також виплатять гонорар Ліні Костенко.
Безкоштовні запрошення продавали за 200 гривень
31 січня Ліна Костенко провела творчий вечір у Києві. Біля столичного театру ім. Франка о 19.00 зібралися півтори сотні охочих подивитися трансляцію на екрані. Безкоштовних запрошень на всіх не вистачило.
— Люди з шостої ранку під театром за ними стояли, — говорить Любов Іванівна, 43 роки.
Через годину після початку зустрічі чоловік у сірій дутій куртці пропонує запрошення за 75 грн. Каже, що при вході продавав по 200. Виступ письменниці люди на морозі дивляться 2 год.
Після виступу черга по автограф сягає коридору. На сцену виходить Юлія Тимошенко. Фарбована блондинка у натовпі під сценою вигукує:
— Ну это же ганьба! Почему она не стоит в очереди?
— Нехай за вас півкраїни проголосує, тоді й поговоримо, — заспокоюють її ті, що поряд.
— На вулиці побачила кількох людей, які дуже нагадують головних героїв книжки Костенко. Патріотичні, наївні, стоятимуть за ідею, — говорить студентка Тетяна, 20 років. — А другорядні герої сиділи в залі на почесних місцях.
Олена ПАВЛОВА
Коментарі