У центрі Полтави на бузку з"явилося молоде листя. У місті та довколишніх селах набубнявіли бруньки на каштанах. Земля покривається зеленою травою.
Із кінця вересня у Вінниці на клумбах квітнуть маргаритки, кульбаби, фіалки, зацвіли каштани. Таке саме бачили у Києві та Дніпропетровську. 60-річна полтавчанка Світлана Якименко каже, що пшениця через тепло в колос пішла. І боїться, аби не вдарили морози.
— Нічого страшного не відбувається, — пояснює Микола Гаврилюк з Української академії аграрних наук. — Така погода для озимини найкраща. Є запас вологи для розвитку. А заморозки до -10°С для пшениці теж корисні. Вони сприяють загартовуванню.
Рослини зацвітають серед зими в останні 10 років. Це пов"язано зі зміною клімату. Раніше початок грудня був із добряче мінусовими температурами. Тепер маємо від +8° до +10°С. Зі слів науковця, такі кліматичні умови приводять до того, що цикл розвитку рослин подовжується.
У Нікітському ботанічному саду в Криму не помітили жодних аномалій із рослинами.
— Цьогорічна температура для Криму нормальна. Наші рослини живуть у правильному ритмі, — говорить працівник ботсаду Геннадій Захаренко.
У народі кажуть: дерева восени цвітуть — до холоду та голоду, якщо дерево зацвіло в обійсті — до дальньої дороги, каштани восени квітнуть — до війни.
Коментарі
1