— Погода в Карпатах міняється що 10 хвилин. Туристи часто не беруть цього до уваги, тому й губляться, — каже 37-річний Федір Філіп з управління з надзвичайних ситуацій Закарпатської області. Минулих вихідних рятувальники тричі вирушали на пошуки заблукалих у горах.
— Найбільше клопоту завдає відсутність інформації про маршрут туристів. Вони мали б залишати її на базах відпочинку, перш ніж підкорювати вершини, — продовжує Федір Філіп. — У п'ятницю ввечері заблукав чоловік із Києва. Спускався на сноуборді з полонини Красінєцька. Перестав орієнтуватися на місцевості, бо здійнявся вітер, замело снігом. Мав телефон, із ним був постійний зв'язок. Тому швидко знайшли.
Того ж дня близько восьмої вечора повідомили ще про двох заблукалих лижників, які спускалися з полонини Урда, недалеко від Драгобрата. Їх знайшли за 3 години. Було холодно, але не потребували медичної допомоги. Наступного дня спустили з вершини ще троє людей. Коли вивели їх до підніжжя гори, туристи захотіли ночувати там у наметах.
Цього року 56 разів виїжджали на пошуки заблукалих. У 47 випадках необхідна була медична допомога. Найчастіше губляться у Рахівському районі на полонинах урочища Драгобрат. Не мали цього року жодного летального випадку. Раніше — були. Кілька років тому в новорічну ніч чоловік вирішив сам підкорити Говерлу. Його знайшли через тиждень замерзлим у лісі. Торік туристи на сноуборді потрапили під снігову лавину. Один загинув на місці. Іншого відшукали через дві доби в заметі. Через переохолодження втратив ноги.
Коментарі