У Вінниці створили 3D-систему для перегляду кіно. У 3D-технологіях за допомогою звука, вигнутого екрана та спеціальних окулярів створюється ефект, наче глядач опиняється серед героїв фільму. 16 квітня у кінотеатрі "Ультра" показали пригодницьку картину "Подорож до центру Землі".
— Я і раніше дивився кіно в такому форматі, — каже відвідувач кінотеатру 30-річний Владислав Томащук. — Але тут настільки натуральне ізображеніє і звук, що кажеться, наче все відбувається навколо тебе.
На перший сеанс у зал на 48 місць прийшло 15 глядачів.
— Зараз у кінопрокаті за цей ринок борються кілька 3D-технологій, — розповідає один із розробників, технічний директор кінотеатру "Ультра" Володимир Сазонов, 46 років. — Але вони мають недоліки: неповноцінний звук і не дуже якісне зображення, від якого у глядачів болять очі.
До створення 3D-технології вінничани йшли сім років. Два — працювали над розробкою.
— Наша система досконаліша, — веде далі Володимир Вікторович. — Для неї зібрали техніку, розробили програмне забезпечення, створили окуляри та екран.
Сазонов пояснює: вони надають якісніші, ніж в інших системах, звук і зображення. У відвідувачів кінотеатру виникає відчуття, що всі звуки природні. Й "картинка" видається реальною.
— 3D-окуляри розробили на нашій технічній базі у Москві, — продовжує Сазонов. — Для 3D існують червоно-сині. А в нас — зелено-червоно-перламутрові. Для них у Німеччині закупили світлофільтри. Такі застосовують при лікуванні зору. Ці окуляри не перенапружують зору.
До кінця року в кінотеатрі "Ультра" цілком перейдуть на показ 3D-фільмів.
Коментарі