У селі Коробівка Золотоніського району на Черкащині розвивають шкільне лісництво так, як це було у 60-х роках.
Учора старшокласники місцевої середньої школи разом із учителями садили сосни. 5 га поля виділила сільська рада. Молоді дерева — лісгосп.
Два тижні тому учні прополювали минулорічні посадки й збирали шишки. Розвісили годівниці для птахів та пообгороджували мурашники. 11 квітня, після Великодніх свят, планують провести акцію "Майбутнє лісу в твоїх руках".
— Діти проведуть маленький концерт та розкажуть, що вони зробили для лісу. Ми розробили план шкільного лісництва на весь рік. Хочемо вивчити історію Золотоніського лісгоспу, познайомитися з людьми, які колись там працювали. Плануємо навіть зробити Книгу слави про них, — розповідає 51-річна Лідія Береза. Крім основної фізики, вона викладає факультативні радіоекологію та курси лісівництва. Розповідає дітям про лікарські рослини, комах, гриби. Відвідують заняття 32 старшокласники.
— У роки перебудови готували здебільшого доярок і трактористів. Про лісничих мало думали. Однак нам вдалося зберегли літературу. Нині в шкільній бібліотеці зробили виставку. Там книги про екологію, тварин, рослин. Незважаючи на перерву в роботі, наступного року все-таки відзначимо 40-річчя шкільному лісництву, — ділиться директор школи 59-річний Микола Циб.
Додає, що в навчальному закладі обладнали спеціальний клас для любителів природи. На стенди витратили 5 тис. грн. Діти зібрали зразки основних типів рослинності області, склали календарі збирання грибів, ягід та насіння.
Учні розказують, що ходять до лісу, фотографують квіти й трави, роблять гербарії. Описали щонайменше 300 рослин.
— Мені це близьке, бо дід колись працював у Золотоніському лісгоспі. Він брав мене з собою. Розповідав про диких тварин, які у нас водяться. Я ці поїздки запам"ятав на все життя, — зізнається десятикласник Володимир Моцак.
У його товариша Олександра Циганника батько працює єгерем. Хлопець упевнений, що робить добру справу. Вважає, буде приємно колись прийти до лісу й згадати, що садив його власноруч.
Зі школою лісгосп уклав угоду про співпрацю. Власним коштом доставляє дітей на плантації та організовує екскурсії. Так, за кілька тижнів учні поїдуть до краєзнавчого музею в Черкаси.
Для школи лісгосп пообіцяв зробити нову столярку та меблі в класи. А педагогам, які займаються лісівництвом, доплачувати по 100 грн до щомісячної платні.
— Плануємо витрачати 10–15 тисяч гривень щороку, — каже головний лісничий Ігор Міщенко, 36 років.
Він додає, що 80% нинішніх працівників "Золотоніського лісового господарства" — випускники Коробівської школи. Працювати там хочуть кілька теперішніх юних лісівників. Їм обіцяють оплатити навчання у Лубенському лісовому коледжі або Національному аграрному університеті.
Коментарі