Меморіальну табличку повісили 26 серпня на стіні будинку, біля якого застрелили проросійського журналіста 45-річного Олеся Бузину. Це у Києві, на вул. Дегтярівській, 58. На ній викарбували обличчя звинувачених у вбивстві Андрія Медведька, 25 років, і 24-річного Дениса Поліщука. Зробили це з ініціативи "Правого сектора" і громадської організації "Рух Солідарність".
Дошка виготовлена з пластика, розміром 50х50 см. На ній напис: "Тут 16 квітня 2015 року відбулись трагічні події, які стали приводом для неправдивих кримінальних обвинувачень та репресій щодо українських націоналістів Андрія Медведька та Дениса Поліщука з боку політичного режиму внутрішньої окупації". Ліворуч і праворуч — фото затриманих.
Об 11.00 у дворі збираються зо 20 людей із нашивками "Правий сектор". Шикуються з прапорами під під'їздом. Неподалік — четверо міліціонерів. Не втручаються. Один із них знімає акцію на відеокамеру.
— На цій дошці нема образливих слів щодо потерпілого. Але є обличчя наших хлопців, які не причетні до цього вбивства. Позиція обвинувачення провалилася в суді. Але хлопців все одно тримають за ґратами, — каже організатор акції Дмитро Савченко.
Кріпить дошку саморізами до стіни над входом до під'їзду. Щілини забиває монтажною піною. Родичі Олеся Бузини надвір не виходять. Дошку залишаються охороняти двоє членів "Правого сектора". Кажуть, будуть там до четверга. Того дня в Апеляційному суді Києва захист затриманих оскаржуватиме арешт. Андрій Медведько перебуває у СІЗО, а Дениса Поліщука випустили під 5 млн грн застави. Її вніс бізнесмен Олексій Тамразов.
— Двоє свідків можуть підтвердити, що хлопці — не схожі на вбивць, — каже 34-річний Сергій Войченко, адвокат Медведька й Поліщука. — Це Анжела Кукла — продавець МАФу на вулиці Дегтярівській, 31, і власниця кіоску. Обидві запевняють, що чоловіки, які виходили з "Форда", — не вони. Але суд не хоче приймати їхні свідчення.
Олеся Бузину застрелили 16 квітня, коли виходив із будинку. Вбивці втекли в темно-синьому "Форді Фокусі".
Коментарі